Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları ve Zararları

Son dönemde oldukça revaçta olan bitkisel çaylardan biride zeytin yaprağı çayıdır. Bu mucize karışımın faydaları ve tarifi için yazımızı okumanız yeterli.

Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Hazırlanır: Aktarlarda bulabileceğiniz kurutulmuş zeytin yaprağını ya da evde kendi kuruttuğunuz yaprakları çay hazırlamak için kullanabilirsiniz. 2 bardak zeytin yaprağı çayı için 2-3 çay kaşığı yaprak yeterli olacaktır.

Yaprakları biraz ufalayın ve sonra kaynamış suya atın ve 5-10 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra süzüp çayınızı içebilirsiniz. Etkisini görmek için günde 2-3 bardak tüketebilirsiniz.

Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları: Anti bakteriyel olarak kullanılır, Antibiyotik özelliği vardır, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Soğuk algınlığına iyi gelir, Kan basıncını düşürür, Kan şekerini düşürür, Kötü kolesterolü düşürür.

Zeytin Yaprağının Yan Etkileri: Zeytin yaprağı ekstresi ve çayı kullanımının yan etkileri konusunda kaynak sayısı çok azdır. Bu nedenle gebelik ve emzirme dönemindeki kadınların kullanması tavsiye edilmez.

Safra taşınız varsa doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Şeker ve tansiyon hastalarının zeytin yaprağı çayı içmeye başlamadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Çünkü çay şeker ve tansiyon ilaçları ile etkileşime geçerek bu ilaçların etkisini tehlikeli boyutlarda arttırabilir.

Bu hastalıklar dışında kalan bir hastalık nedeniyle düzenli olarak ilaç kullananların tedbiri elden bırakmamak adına doktora danışması tavsiye edilir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

zeytin-yapragi-cayi-ne-ise-yarar

Bu yazı zeytin yaprağı çayı yorumları nedir günde ne kadar içilmeli kullananlar fiyatı aç karnına mı içilir ne zaman neye iyi gelir ne işe yarar nerede satılır tüketilmeli nasıl yapılır demlenir içilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: zeytin yaprağı çayı aç mı tok mu içilir,zeytin yaprağı çayı aç karnına mı içilir tok karnına mı,zeytin yaprağı çayıni adetliyken icilirmi,zeytın yapragı gunde na kadar içilir,zeytin yapraği ne kadar süre ile içilmelidir,zeytin yaprağı neye iyi gelir,zeytin yaprağı suyu nasıl içilir,zeytinin yapragıyla çay nasıl demlenir

1 Comment on Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları ve Zararları

  1. zeytin yaprağı çayını zayıflamak için aç karnına mı tok karnına mı içilir ve günde kaç kez ne kadar içilmesi gereklidir. teşekkür ederim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.