Yüz Kızarması Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

Toplumumuzda genelde utangaçlık ve heyecan durumları neticesinde ortaya çıkan yüz kızarması oldukça sık görülmektedir. Özellikle ergenlik çağında bulunan gençlerimizde ve kapalı toplumda büyüyen bütün bireylerin neredeyse ortak korkusudur.

Fakat yüz kızarması sadece utangaçlık gibi durumlarda gözükmez. Yüz kızarmasının nedenleri ve tedavisi hakkında küçük bir araştırma yaptık. Umarım bilgiler sizleri tatmin eder.

Tanımı: Ani yüz kızarması; bizim kontrolümüzde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur. Yüzün aniden kıpkırmızı olduğu bu durum özellikle sosyal ve duygusal uyarılarla başlayabilir ve kişiyi çok zor durumda bırakabilir.

Baş kızarması, boyun kızarması, kulakların kızarması şeklinde yayılabilir. Kişilere göre bir süre devam eder. Yüzde sebepsiz ani kızarma bir hormon hastalığı sonucunda da meydana gelebilir.

Ani Yüz Kızarması Belirtileri: En önemli belirtisi yüzün aniden kızarmasıdır. Yüzdeki kızarıklık boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı şeklinde vücuda yayılabilir.

Kontrol edilemeyen aşırı yüz kızarıklığı çok sıkıntı yaratıyorsa klipsli ETS ile kalıcı olarak tedavi edilebilir. Diğer tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda yüz kızarması hastaların %98’inde tamamen düzelir. Bu operasyonda yüz cildi kan damarlarında ani genişlemeye yol açan sempatik sistem uyarısı engellenir.

Ani Yüz Kızarmasının Tedavisi: Tedavi için öncelikle yüz kızarmasının nedenleri tespit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kızarıklığı konusunda çok önemlidir. Kişi sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiğinde yüz kızarması da azalacaktır. Ayrıca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadır.

Yüzdeki kızarıklığa neden olan sinirlerin ameliyatla yakılması çeşitli yan etkilere neden olabildiği ve geri dönüşü de olmadığı için ameliyat önerilmez. Klips yöntemi ise sinirleri baskı altına alarak kızarıklığın önüne geçmeye çalışır. Bunlara ek olarak site içerisinde arama yaparak bitkisel tedavi yöntemleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

yuz-kizarmasina-kesin-cozum

Bu yazı yüz kızarmasına iyi gelen kremler ilaçlar tedavisi şifalı bitkiler şeyler çare doğal kesin bitkisel çözüm ne iyi gelir maske yüz kızarması nasıl geçer önlenir giderilir kapatılır yenilir önlemek kapatıcı maskeler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: yüz kızarmasına bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu,yüz yanmasına bitkisel çözüm,yüz yanmasına ne iyi gelir,ibrahim saracoglu yuz kizarmasi,yuz kizarikligina ne iyi gelir,yüz kızarması nasıl geçer,yuz yanmasi nasil gecer,yüz kızarması nasıl önlenir,yüz kızarmasına bitkisel çözüm,yüz kızarıklığı ibrahim saraçoğlu

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.