Yüz Kızarması Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

yüz kızarmasına ne iyi gelirAni yüz kızarmasına bitkisel çözüm, ani yüz kızarması nedenleri, yüz kızarmasına çözüm, yüz kızarmasına ne iyi gelir, yüz kızarması nasıl önlenir, yüz kızarması nasıl geçer.

Toplumumuzda genelde utangaçlık ve heyecan durumları neticesinde ortaya çıkan yüz kızarması oldukça sık görülmektedir. Fakat yüz kızarması sadece utangaçlık vb durumlarda gözükmez. Yüz kızarmasının nedenleri ve tedavisi hakkında küçük bir araştırma yaptık.

Ani yüz kızarması ; bizim kontrolümüzde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur. Yüzün aniden kıpkırmızı olduğu bu durum özellikle sosyal ve duygusal uyarılarla başlayabilir ve kişiyi çok zor durumda bırakabilir. Baş kızarması, boyun kızarması, kulakların kızarması şeklinde yayılabilir. Kişilere göre bir süre devam eder. Yüzde sebepsiz ani kızarma bir hormon hastalığı sonucuda olabilir.

Ani Yüz Kızarması Belirtileri: En önemli belirtisi yüzün aniden kızarmasıdır. Yüzdeki kızarıklık boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı şeklinde yayılabilir.

Kontrol edilemeyen aşırı yüz kızarıklığı çok sıkıntı yaratıyorsa klipsli ETS ile kalıcı olarak tedavi edilebilir. Diğer tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda yüz kızarması hastaların %95’inde tamamen düzelir. Bu operasyonda yüz cildi kan damarlarında ani genişlemeye yol açan sempatik sistem uyarısı engellenir. Yüz terlemesine neden olan sinirlerde aynıdır. www.bitkiselkadin.com

Ani Yüz Kızarmasının Tedavisi: Tedavi için öncelikle yüz kızarmasının nedenleri tesbit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kızarıklığının tedavisinde önemlidir. Kişi sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiğinde yüz kızarması da azalacaktır. Ayrıca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadır. Yüzdeki kızarıklığa neden olan sinirlerin ameliyatla yakılması çeşitli yan etkilere neden olabildiği ve geri dönüşü de olmadığı için ameliyat önerilmez. Klips yöntemi ise sinirleri baskı altına alarak kızarıklığın önüne geçmeye çalışır.

ETS tedavisi 3 şekilde uygulanabilir
– Sempatikotomi: Sempatik sinir koter cihazı ile yakılır (dağlanır).
– Sempatektomi: Sempatik sinir kesilerek çıkarılır.
– Klipsleme: Sempatik sinir kesilmeden veya yakılmadan titanyum klips ile sıkıştırılır.

Bu yazı bitkiselkadin.com tarafından ani yüz kızarmasına bitkisel çözüm, ani yüz kızarması nedenleri, yüz kızarmasına çözüm, , yüz kızarması nasıl önlenir, yüz kızarması nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: yüz yanmasına ne iyi gelir,yuz kizarikligina ne iyi gelir,yüz kızarması nasıl geçer,yuz yanmasi nasil gecer,güneşte yüz kızarmasına ne iyi gelir,yüzün güneşte yanmasına neler iyi gelir,yüz kızarıklığı nasıl geçer,güneş kızarıklığına bitkisel çözüm,yüz kızarması nasıl önlenir,yüz kızarmasına ne iyi gelir