Yumurtalık İltihabı Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

Yumurtalık iltihabı kadınların korkulu rüyası olan bir rahatsızlıktır. Bitkisel tedavi uzmanları yumurtalık iltihabına iyi gelen bitkileri ve bitkisel tedavi kürlerini açıkladılar.

Mikropların yumurtalık kanalına geçmesi, kasıkların fazla üşümesi, soğuk denizde ıslak mayo ile uzun süre kalmak, düşük yapmak gibi nedenlerle yumurtalıklar iltihaplanır. Karın kasları sertleşir,beyaz akıntıolabilir.Çabuk yorgunluğa neden olur. Adet (regl) düzensiz olamaya başlar hatta kısırlığa bile neden olabilir.

Tedavisi: 10 gr. anason tohumu, 10 gr. rezeyan tohumu, 20 gr nane, 30 gr.papatya, 30 gr. çerçi çubuğu veya 150 gr. mürver meyvesi karıştırılır. Yarım litre suya 25 gr. konur. 5 dakika kaynatılır ve 20 dakika demlenir daha sonra süzülür. Yemek aralarında olmak üzere günde 3 su bardağı içilir.

Diğer bir karışım olarak şu da kullanılabilir. 10 gr. kimyon, 10 gr. rezeyan tohumu, 30 gr. sinameki, 10 gr. anason, 5 gr. meyankökü, yarım litre suya 25 gr. konur. 25 dakika kaynatılır. 20 dakika demlenir ve süzülür. Bu su da yemek aralarında günde 3 su bardağı içilir.

Karnın alt kısmındaki kaslarda damarlarda ve bacaklardaki kırampları gidermek ve rahatlatmak için 10 gr. kedikökü (Valeriana), 10 gr. nane, 50 gr. papatya, 50 gr. kantoran, 50 gr. civan perçemi karışımından 1 litre suya 30 gr. konur ve kaynatılır. 20 dakika sonra süzülür ve aralıklarla günde 4 su bardağı içilir.

Birde şu banyo kürü önerilebilir: 5 litre sıcak suya 2 su bardağı papatya atılır. 20 dakika sonra papatya suyu leğene dökülür ve 20 dakika kadar suya oturulur. İki kalça arasına 3-4 litre soğuk su dökülür. Daha sonra vücut havlu ile sarılır. İyice kurulandıktan sonra yatılır.

Bu hastalığın başında 1-2 gün perhiz yapılmalı sadece meyve yenmeli ve ya meyve suları içilmelidir. Birkaç gün sonra çiğ sebze ve meyve, az miktarda et ve sütte yemeye başlanmalıdır. Kanın temizlenmesi için açık havada yürüyüşler yapılmalıdır.

Bu yazı yumurtalık iltihabına iyi gelen bitkiler, yumurtalık iltihabına hangi bitki iyi gelir, yumurtalık iltihabına ne iyi gelir, yumurtalık iltihabı için şifalı bitkiler, yumurtalık iltihabı için bitkisel çözüm, yumurtalık iltihabı tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: yumurtalık üşütmesine ne iyi gelir,yumurtaliklari usutmek,yumurtalıkları üşütmeye ne iyi gelir,yumurtalık üsütmesi,yumurtalık iltihabı nasıl geçer,yumurtalık üşütmesine iyi gelen bitkiler,Yumurtalık iltihabı bitkisel tedavi,yumurtalik iltihabi nasil anlasilir,yumurtalık iltihabına ne iyi gelir,yumurtalık iltihabına bitkisel çözüm

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.