Yanık İzini Ne Geçirir Yanık Tedavisi

Yanık olayı herkesin başına mutlaka gelmiştir. Yanığın şiddetine göre, yanık lekesi kalma ihtimalide yükselir. Vereceğimiz bitkisel yöntemlerle yanık izlerini yok etmeniz mümkün.

Yanık izleri özellikle yüz, boyun, el ve vücudun görünen diğer yerlerinde ortaya çıkarsa kişide psikolojik ve sosyal bazı sorunlara ve bir takım öz güven kayıplarına yol açabilir. Şahsen kendi fikrime göre yüzdeki hiç bir iz kafaya takılmamalı. Neticede insanların gerçekten kalbi ve iç güzelliği her zaman daha fazla ön plana çıkmaktadır. Ancak yine de yanık izlerini nasıl tedavi edebilirim diye bizlere sorarsanız Sizlere Ahmet Maranki den yanık izleri için bitkisel ve doğal çözümler önereceğiz.

İşte Yüzdeki Yanık İzleri Doğal Formüller İle Nasıl Geçer
– Böğürtlen yapraklan toz haline getirilir, yanığın üzerine serpilir.
– Bir miktar susam yağı, kaynar suya karıştırılıp, yaralar sürülür.
– Tahinin üzerine biriken yağ alınır. 200 gram bal mumuyla beraber hafif ateşte mum eriyinceye kadar tutulur. Biraz soğuyunca 1 yumurta sarısı ilave edilerek karıştırılır. Bu karışım yanıklara sürülür.

– Lahana yaprakları ezilir, yumurta akıyla karıştırılıp, yanıkların üzerine konulur.
– Lavanta çiçekleri haşlanır. Suyuyla pansuman yapılır.
– Marul yapraklan ezilir. Lapa halinde yanıklara konulur.
– 1 bardak kaynar suya, 10 gram kuşburnu yaprak ve çiçeği konulur. 10 dakika bekletilip, süzülen suyla yanıkların üzerine kompres yapılır.
– Semizotu lapa haline getirilir. Yanıkların üzerine konulur.

Sarımsak, soğan, Frenk soğanı, pırasa ve taze soğan gibi bitkiler
Afrika’dan Avrupa’ya ve Amerika’ya kadar her yerde doğrudan doğruya yanıklara uygulanır. Bu bitkilerin antiseptik özellikler taşıdıkları hiçbir şekilde inkar edilemez. Bu bitkilerden herhangi bir tanesi lapa haline getirdikten bitkiyi doğrudan yanığın tatbik ediniz.

Lavanta: Papatya, okaliptüs, sardunya, soğan, nane, biberiye ve ada çayı yağı gibi bitki özü yağları da yanık tedavisinde etkili sonuçlar vermiştir. Ama bunların içinde en etkilisi lavanta yağıdır.

Sarı Kantaron: Almanya’da yapılan bir araştırma, sarı kantaron içeren merhemlerin yanıkların tedavi sürecini büyük ölçülerde kısalttığını ve yara oluşumunu en aza indirdiğini göstermiştir. Bu bitkinin tentürlerini piyasadan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

yanik-izine-ne-iyi-gelir

Bu yazı yanık izine iyi gelen bitkiler kremler şeyler nasıl geçer gider çıkar yok edilir doğal kesin çözüm bitkisel tedavisi hangi doktor bölüm bakar yanık izi için ne yapmalı dua kantaron yağı ne iyi gelir elma kabuğu yumurta akı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: hal?daki yan?k lekesi,yanık izini ne geçirir,yanık lekesi izi geçirme yöntemleri,yanık lekelerine bitkisel çözüm,yanıgı ne gecirir,yanık tedavisi,yanik izini geciren bitkiler,yanık izini ne yok eder,yanık izi geçirme yolları,yanık lekelerini ne gecirir

2 Comments on Yanık İzini Ne Geçirir Yanık Tedavisi

  1. kollarım ve ellerım yanık ızıyle dolu ılk yandıgında soguk suya veya buza tuttum ama ız kaldı onların gecmesını ıstıyorum ama gecmıyor heseyı denedım bunun ıcın cok uzuluyorum :'(

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.