Yağ Yakan Egzersizler Nelerdir

Hanımların en büyük problemlerinden birisidir yağlarını yakma ve fazlalıklardan kurtulma sorunu. Öyle ki, bazı zamanlar hem maddi hem manevi olarak kendimizi harap etsek dahi, yeteri kadar yağ yakımı yapamayız.

Şimdi bildiğiniz bütün bilgileri unutun ve yazımızı dikkatlice okuyun. Sizlere vereceğimiz yöntemler ile yağlarınızı kolayca yakabilirsiniz. Sadece bu teknik ve yöntemlere sürekli şekilde uyarak, hayat alışkanlığı yapın yeter.

Çok yağ yaktıran kaslarınızı çalıştırın: Ne kadar çok kasınız çalışırsa, yaktığınız kalori miktarı o kadar çok demektir, sadece oturuyor olsanız bile. Eğer amacınız yağlardan kurtulmak ise, en çok yağ yakmanızı sağlayacak kaslarınızı çalıştırmanız gerekiyor ki; bunlar baldır, kalça ve göğüs kaslarıdır.

Sık sık hareket edin: Yapılan araştırmalar kendiliğinden gerçekleşen fiziksel aktivitelerin de kalori harcamanızı sağladığını gösteriyor. Örneğin ayak uçlarını yere vurmak ve elleri hareket ettirmek günde ekstradan 800 kalori yakmanızı sağlıyor.

İstikrarlı olun: Kilo verme kararınızda istikrarlı olmalısınız. Beslenme düzeninizi değiştirmek ve her gün egzersiz yapmak bazen zor olabilir. Hedeflerinize bir ya da birkaç arkadaşınızla beraber yürümek, istikrarlı bir şekilde devam etmenin iyi bir yoludur.

Gücünüzü arttırın: Aerobik çalışmanızda daha fazla kalori yakmak için ya yaptığınız egzersizin şiddetini ya da hızınızı arttırın. Örneğin koşu bandında çalışıyorsanız, yokuş çıkmak 50 kalori daha fazla yakmanızı sağlayacaktır.

Vücudunuzdaki sıvı seviyesini yüksek tutun: Günde en az 2 litre su içmek faydalıdır (doğal meyve-sebze suları dahil). Evden çıkarken çantanıza bir şişe su koymayı unutmayın. Ara ara su içmek vücudunuzun sıvı seviyesinin yükselmesini sağlayacaktır.

Duş öncesi egzersiz yapın: Tuvaletin önünde durup, bir ayağınızı klozet kapağının üzerine koyun ve elinizle lavabodan destek alın. 15 kez oturup, kalkma egzersizi yapın. Daha sonra bacak değiştirip, hareketi tekrarlayın. Tek bacakla yapılan çömelme hareketi, iki bacakla yapılana göre daha çok kas yapar ve bu şekilde gün içinde daha çok kalori yakmış olursunuz.

Uzun süre oturmaktan kaçının: Hareketsizlik ve sürekli oturmak, bel ve kalçalarda yağ birikmesinin başlıca sebeplerindendir. Örneğin, televizyon izlerken ya da bilgisayar başında çalışırken oturarak geçirdiğiniz zamanı düzenleyin. Saatte bir biraz hareket etmeye çalışın.

Periyodik olarak yürüyün: Sürekli yürüyenler yağ rezervlerini kullanırlar. Eğer sürekli yürümüyorsanız, hızlı tempolu yürüyüşünüz sırasında 5 dakikalık yürüme molası verin. Günde sekiz saat yürürseniz, ekstradan 100 kalori yakabilirsiniz.

Beslenme Tavsiyesi: Güne toksinlerden arındırıcı bir meyve suyuyla ya da bir limonun, ananasın veya papayanın suyunu içerek başlayın. Pancarlı elma suyunu da deneyebilirsiniz.

Farklı egzersizler deneyin: Güçlendirici egzersizler ve kardiyovasküler egzersizi birleştirdiğinizde, normalden iki kat daha fazla kalori yakabilirsiniz. 5 dakika kardiyovasküler egzersizle başlayıp, güç gerektiren egzersize geçebilirler, daha sonra birkaç dakika için tekrar kardiyovasküler egzersiz yapabilirsiniz. Bu şekilde değişiklikler yaparak devam edebilir, 5 dakika kardiyo egzersizle çalışmanızı tamamlayabilirsiniz.

YAĞ YAKAN VE ERİTEN HAREKETLER HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı yağ yakan egzersizler yağları yakmak için egzersizler yağ yakmak antrenman yağ yakmanın yolları yağları eritmek program nabız aralığım ne olmalı sabah aç karnına gece yatmadan ne yapmak lazım yağ yakmaya yardımcı yiyecekler çaylar detoks olan besinler su tarifler ilaçlar içecekler yağ yakımını hızlandıran şeyler bitki çayları diyet yakımı için kardiyo ne yapmalı karın bacak sırt göbek simit bölgesi hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: yağ yakan egzersizler,yağ yakan hareketler,yağ yakan hareketler resimli,yağ yakan egzersizler resimli,kol eritme hareketleri,yag yakan egzersiz hareketleri,yağ yakma hareketleri resimli,yağ yakma hareketleri,kol inceltme hareketleri resimli,en ok ya yakan hareketler

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.