Vitiligo için Bitkisel Tedavi

Vitiligo hastalığının diğer adı halk arasında ala hastalığı olarak bilinir. Vitiligo hastalığının tedavisi için bitkisel çözümler ve şifalı bitkiler mevcuttur. Vitiligoya ne iyi gelir veya vitiligo nasıl geçer sorularına bu yazıda cevap bulacaksınız.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu vitiligo – ala hastalığı için, yeni bir kür olarak elma ve portakal kabuğu kürünü önerdi. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu vitiligo hastalarının özellikle yaz mevsiminde güneşli günlerde, sabah saat 10.00, öğleden sonra 16.30 saatleri arasında dışarı çıkmamasını tavsiye ediyor.

Malzemeler: 1 adet yafa portakalının kabuğu, 1 adet Amasya Elmasının kabuğu, 1 çay bardağı su.

Hazırlanışı: Suyu kaynattıktan sonra içine portakalın kabuğunu atın. 5 dakika kısık ateşte kaynatın. 5 dakika dolunca içine elma kabuklarını ilave ederek 3 dakika daha kısık ateşte kaynatın.

Uygulanışı: Vücudunuzun dayanabileceği sıcaklığa kadar soğuduktan sonra, vitiligo olan yerlerinize lapa şeklinde koyarak 15 dakika bekletin. 15 dakika sonra lapayı alın. 1 saat sonra o bölgeleri yıkayabilirsiniz.

Uyarı: Elma ve portakal kabuğu kürü vitiligo hastalığınız başlangıç aşamasında veya en fazla 1 yıllık ise fayda sağlar. Bu kürü haftada 3 kez uygulamak zorundasınız.

Bu yazı vitiligo hastalığı nedir, bitkisel vitiligo tedavisi, vitiligo için şifalı bitkiler, vitiligo hastalığına iyi gelen bitkiler nelerdir, vitiligo hastalığı nasıl geçer, vitiligo hastalığına ne iyi gelir, vitiligo hastalığı için doğal bitkisel kür tarifi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: vitiligo tedavisi 2013,vitiligo 2013,vitiligoya iyi gelen besinler,Vitiligo Nasıl Geçer,vitiligo bitkisel çözüm,vitiligo bitkisel tedavi,vitigolo hastalığı NASIL GEÇER PORTAKAL,Virtigo hastalığı,vitiligoya ne iyi gelir,ala hastaligina neiyigelir

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.