Uyumayan Bebekler için Bitkisel Çözüm

Bebeğiniz uyumuyor mu? Sürekli olarak uykusuz kalan bir bebeğiniz mi var? Öyleyse hadi bu yazıyı okuyun ve bebeklerin uyku sorunlarına çözüm bulun.

Taze annelerin ve babaların en zorlu günleri, bebeğin uyku düzeninin henüz oturmadığı doğumdan sonraki ilk 1 yıldır. Bu sürenin bilhassa ilk 6 ayı bebeklerde kolik ağrıları ve hazımsızlık, aşırı terleme, pişik ve isilikler, üşütme gibi nedenlerle uykusuzluk probleminin kronikleşebildiği dönemlerdir.

Uykusuz geçen saatler ise hem anne hem de baba için zorlu günlerdir. Bu dönemde iş hayatınızın da olumsuz etkilenmesi olağandır. Peki bebeklerdeki uykusuzluk problemine karşı ne yapılabilir.

Aslında bu geçiş sürecinde uykusuzluğa neden olan etkenlerin bir çoğu bebeğin doğumum ardından dış dünyaya uyum problem ile yakından ilişkilidir. Özellikle bebeklerde sindirim sisteminin tam manasıyla oturmaması bebeklerde mide ağrılarına ve kramplara neden olmaktadır. Bu da geceleri bitmek bilmeyen ağlama nöbetleri ve uykusuz saatler geçirmesine yol açar. Özellikle sindirim problemlerine karşı aşağıda sizlere vereceğimiz bitkisel çözüm kürü ile bebekleriniz daha çok sakinleşecek ve deliksiz uyku uyuyarak hem kendisine hem de size derin bir oh çektirecektir.

Bebeklerde uyku düzensizliği ve uykusuzluk problemine bitkisel çözüm
Bebeklerin geceleri rahat uykusu çekmesi için bebeğe güzel bir banyo yaptırılır. Ancak burdaki banyo suyu alelade bir su olmayacak. Banyo suyununun içerisine bir fincan papatya çayı veya iki damla papatya yağı ekleyin; yağların suya yeterince karıştığından emin olun.

– Rezene çayı demlenerek bebeğe bir çay kaşığı dolusu içirilir. Rezene çayı kolik ağrılarına bitkisel çözüm sağlar.

Küçük bebekleri hafif bir Çin masajı rahatlatabilir; biraz papatya yağı kullanarak (20 ml tadı badem yağına bir damla karıştırın), 100 defa kollarının ön kısmını yavaşça sıvazlayın.

Emziren anneler, geceleri bebeği beslemeden önce bir fincan papatya, Kaliforniya gelinciği, melissa veya ıhlamur çayı içebilirler veya eğer bebek biberondan içiyorsa, yatmadan yaklaşık 20 dakika önce aynı bitkilerden oluşan bir çay hazırlayıp (yemek kaşığı dozunda 500 ml suya, bir tatlı kaşığı bitki) içirebilirler.

Bu yazı uykusuz bebeklere bitkisel çözüm, uyumayan bebek için ne yapmalı, uyumayan bebeklere ne verilir, uyumayan bebeklere ilaç, bebeklerde uyku sorunu çözümü konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: bebeklerin uyuması için bitkisel ilaçlar,ibrahim saraçoğlu uyumayan bebekler,uyumayan bebeklere bitkisel çözüm,bebeklerin uyuması için bitkisel çaylar,uyumayan bebeğe bitkisel çözüm,ibrahim saraçoğlu bebeklerde uyku problemi,bebeklerde uyku sorunu bitkisel çözüm,Bebeklerin uyuması için bitkisel,çocuğun uyuması için bitkisel yöntemler,bebeklerin uyumasi icin ilac

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.