Trombosit Düşüklüğü Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Kan hastalıkları arasında oldukça tehlikeli ve tedavisi zor olan bi hastalıktan bahsetmek istiyorum sizlere bugün. Konumuz trombosit düşüklüğü ve trombosit düşüklüğünün sonuçları. Tabi konuyu anlatmaya başlamadan önce sizlere trombositin ne olduğunu ve trombosit düşüklüğünün nedenleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Son olarak ise konumuzun asıl amacı olan trombosit düşüklüğü için bitkisel çözümler ve doğal yöntemler hakkında denenmiş ve başarıya ulaşmış bilgileri sizlerle paylaşacağım.

Trombosit Nedir: Trombosit; kanama sırasında kanın pıhtılaşmasını sağlayan hücre parçalarıdır. Trombosit oranının düşük olması kanamaya yatkınlaştırırken, yüksek seviyelerdeki trombosit oranı da damarlarda ki kanın pıhtılaşmasını hızlandırmaktadır.

Trombositin Düşük Olmasının Sonuçları: Sağlıklı ve yetişkin bir insanda 150000 ile 400000 arasında trombosit hücresi bulunur. Bu rakamın düşük olması durumunda kanama kolaylaşır. Oysa ki trombosit seviyesi yeterli olsaydı kanama olduğunda birbirlerine yapışarak kanamayı durdurmayı başarırlardı. Şimdi gelelim trombosit düşüklüğü yaşayanlara bitkisel çözümler ve tedavi yöntemleri sunmaya.

Trombosit Düşüklüğüne Bitkisel Tedavi: Trombosit düşüklüğü için önerimiz yeşil mercimektir. Haftda en az üç-dört kez çok az sıvı yağ ve az su kullanarak yapılmış yeşil mercimek tüketiniz.Bir aylık mercimek çorbası , trombozitlerin normal seviyelerine gelmesinde mükemmel bir takviye oluşturacaktır.Yeşil mercimek çorbasına ek olarak uygulanacak 10 günlük lavanta kürü trombozit sayısını dahada hızlı bir şekilde yükseltecektir.

Lavanta kürünün uygulanışı; Yaklaşık bir su bardağı (125 ml) suyu önce cezvede kaynatınız. Su kaynamaya başladıktan sonra içerisine bir tatlı kaşığı lavanta ilave ediniz ve toplam sekiz dakika kısık ateşte kaynatmaya devam ediniz. Sekiz dakika tamamlandıktan sonra ocaktan indiriniz ve ılımaya bırakınız. Ilıyınca süzüp, akşam yemeklerinden en erken iki saat sonra yudum yudum içiniz. En uygun zaman yatağa gitmeden yarım saat önce hazırlayıp içmektir.

Not: 12 yaş altı çocuklarda trombosit düşüklüğü için önerimiz tek başına yeşil mercimek çorbasıdır.

Bu yazı trombosit düşüklüğü bitkisel tedavisi trombosit düşüklüğüne ne iyi gelir bitkisel çözüm trombosit düşüklüğüne iyi gelen bitkiler besinler nelerdir trombosit düşüklüğü nasıl tedavi edilir anlaşılır yükseltilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: plt düşüklüğü nasıl yükseltilir,trombosit düşüklüğüne ne iyi gelir,trombosit nasıl yükseltilir,plt nasıl yükselir,trombosit düşüklüğü bitkisel tedavisi,gebelikte plt düşüklüğü nasıl yükseltilir,trombosit dusuklugune iyi gelen yiyecekler,plt nasil yükseltilir,trombosit nasıl yükselir,trombosite iyi gelen yiyecekler

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.