Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Her bayanın en büyük takıntılarından birisi de tırnaklarının çekici ve bakımlı olmasıdır. Sizde tırnak bakımı ile çekici ve etkileyici tırnaklara sahip olmak istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Evde kolay şekilde yapacağınız pratik yöntemlerle tırnak bakımı konusunda karşılaşacağınız her türlü sorunu kolayca aşabilirsiniz.

Atkuyruğu bitkisiyle banyo: Tırnaklarınızın güçlü olması için; 2 yemek kaşığı ince kıyılmış atkuyruğu bitkisini yarım litre suda haşlayın. 20 dakika demlendikten sonra süzün.

Ellerinizi zaman zaman 5-6 dakikalığına bu bitki çayının içinde tutun. Ardından kurulayıp bir nemlendiriciyle tırnak diplerine masaj yapın.

Kuru soğanın öz suyu ile de tırnaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Böylece sertleşmesini sağlayabilir ve kırılmalarını önleyebilirsiniz.

Tırnak Sararması Şikayeti: 1 adet limonu çok az suyla karıştırıp tırnaklarınızı birkaç dakika içinde bekletin. Kolay kırılmalarını önlemek için de, tırnak diplerine vazelinle masaj yapın. Çünkü vazelin kolayca emilip cildi nemlendirir ve tırnaklarınızın güçlenmelerini sağlar.

Manikürü İhmal Etmeyin: Yanlış beslenmeyle doğru orantılı olarak kırılan, soyulan ve sararan tırnaklarınızın bakımlı görünmesini sağlamak için, üç haftada bir manikür yaptırın. Ayrıca bir cila veya ojeyle tırnaklarınızın canlı ve bakımlı görünmelerini sağlayabilirsiniz.

evde-tirnak-bakimi

Bu yazı tırnak bakımı nasıl evde yapılır olur yapılmalıdır tırnak bakımı için püf noktaları ne yapılmalı doğal yöntemler gerekli malzemeler öneriler doğal pratik yöntemlerle kesin çözüm konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar: tırnak bakımı bitkisel çözüm,bitkisel tirnak bakimi,kadın tırnak bakımının püf noktaları

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.