Temre Hastalığı Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Bir cilt hastalığı olan temre için sizlere ilk önerimiz kesinlikle önce bir cildiye uzmanına tedavi olmanızdır. Temre hastalığına da elbette diğer birçok hastalıkta olduğu gibi bitkisel tedavi uygulamak mümkündür.

İsterseniz sizlere bu yazımızda kısaca temre nasıl geçer, temreye ne iyi gelir konularını aktarmadan önce temre hastalığı hakkında kısa bir bilgi verelim.

Temre Nedir: Yaygın bir cilt hastalığı olması nedeniyle çoğu kişide oluşan temre, cilt üzerinde boyut olarak küçük, görünüm olarak kırmızı ve şekil olarak da pütürlü yaralardır. Oldukça yaygın olan temre cildin tahriş olması sebebiyle ortaya çıkar. Temrenin geçmesi için günümüzde çeşitli alanlarda (tıp ve alternatif tıp) tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Temre Neden Olur: Cildin kozmetikler, kimyasallar yada fiziksel travmalar ile tahriş olması cildin enfeksiyon kapmasına zemin hazırlamaktadır. Bu sorunun husule gelmesini önlemek için cildinize iyi bakın ve ona zarar verecek her türlü davranışlardan uzak durun.

Temre Nasıl Geçer: Temrenin halk arasında genelde nazardan dolayı çıktığı söylenir. Hatta temre duası adıyla bilinen bir dua bile vardır. Tedavisi bakımından emin olun en etkili yöntem bitkisel tedavidir. Size temrenin bitkisel tedavisi için çözüm yollarından bahsedelim.

Temreye Bitkisel Çözüm: – Her gün olmak şartı ile ördek yağını merhem gibi kullanabilirsiniz.
– Temrenin üzerine kükürt tozu koymakta etkili bir çözüm yoludur.
– Nohut yağı sürülebilir.
– Erik sirkeye batırılıp temreye sürülebilir.
– Sedef çiçeği ,bal ile maya yapılır ve sürülür.
– Turp tohumu ve sirke lapa olarak hazırlanıp temrenin üzerine konursa da temre tedavi edilir.
– Sarımsak külü ve bal ile hazırlanan merhem de temreye iyi gelmektedir.
– Mersin yaprağı kaynatılıp içilirse, çöpeleme sirkesi le macun yapılıp cilt üzerine sürülürse de temre doğal yollarla tedavi edilmiş olur.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

temreye-ne-iyi-gelir

Bu yazı temreye iyi gelen kremler şifalı bitkiler ne iyi gelir okunacak dua ne sürülür doğal kesin çözüm çare hangi ilaç doktor bölüm bakar iyi gelir bitkisel tedavisi nasıl geçer oluşur okunur anlaşılır nedir ilaçları resmi görüntüsü konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: temre tedavisi ibrahim saraçoğlu,temre nasıl geçer ibrahim saraçoğlu,temra nedir,temre nasil gecer,temra nasil gecer,temreye ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu,saçta temre,temre ilacı,ibrahim saraçoğlu temre tedavisi,temreye iyi gelen şifalı bitkiler

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.