Tansiyonu Düşüren Şifalı Bitkiler Nelerdir

Çağımızın en önemli sorunlarından biriside tansiyon rahatsızlığıdır. Özellikle tansiyon yüksekliği sorunu birçok kişide görülüyor. Özellikle yanlış beslenme alışkanlıkları ve genetik özellikler sonucunda genç yaşta dahi tansiyon problemi ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Tansiyonu yükselen arkadaşlar bazen farklı metotlarla tansiyonlarını düşürmeye çalışıyorlar. Fakat ne yazık ki bazı durumlarda yanlış alternatif tedavi yöntemleri ile sorunlarına çözüm bulamadıkları gibi durumu giderek daha vahim hale getirebiliyorlar.

Bu yazımızda tansiyon yükselmesi ve tansiyonu düşürmek için şifalı bitkileri ve bitkisel çözümleri sizlerle paylaşacağız.

– Armut, damarların içinde biriken tortuları eritip, idrarla dışarı atar.
– Böğürtlen, tansiyonu düzenler. 3 kahve kaşığı kurutulmuş böğürtlen yaprağı, 1/8 litre suda iyice kaynatılır. Bu çaydan günde iki fincan içmek yararlıdır.
– Greyfurt tüketmek yüksek tansiyona karşı çok iyi gelir.

– Frenk üzümü, maydanoz, sarımsak ve limon tansiyona karşı çok faydalıdır.
– Andız otu tansiyon düşürme tedavisinde etkili bir şekilde kullanılır.
– Frenk maydanozu, tansiyon düşürmeye etkilidir.

– Kedi otu tansiyon düşürücü etkiye sahiptir.
– Kekik geçici olarak yükselen tansiyonu düşürmek için kullanılır.
– Limon iyi bir tansiyon düşürücü bitkidir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

tansiyonu-dusuren-meyveler

Bu yazı yüksek tansiyona iyi gelen çaylar otlar ilaçlar şeyler şifalı bitkiler besinler ne iyi gelir ne sebep olur sarımsak limon zeytin yaprağı bitkisel çözüm çare doğal tedavisi yüksek tansiyon nasıl düşürülür geçer önlenir tansiyonu düşüren gıdalar bitkiler meyveler ilaçlar yiyecekler kürler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: tansiyon düşüren yiyecekler,gebe kadının tansıyonunu dusuren otlar,tansiyon nasıl düşürülür şifalı bitkiler,tansiyon yüksekliği hastaligina zararli yiyecekler,Tansiyonumu nasil dusurulur kadinlar klubu

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.