Takvim Yöntemi ile Hamile Kalma

Takvim yönteminin ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar için kısa bir açıklama yaparak konuya başlayalım.

Takvim yöntemi gebe kalmanın diğer günlere nazaran daha kolay olduğu günlerde ilişkiye girmeyerek hamile kalmayı önleme çalışmasıdır. Yumurtlama günlerinde hamile kalma ihtimali daha yüksek olduğu için çiftler yumurtlama günlerinde ilişkiye girmezler ve korunmaya çalışırlar.

Bazı çiftler bu yöntemi ve yumurtlama günlerini hamile kalmak için özellikle beklerken, bazı çiftler ise bu dönemde özellikle daha dikkatli olarak hamileliği önlemek isterler.

Yumurtlama gününe uzak dönemlerde ilişki olması durumunda hamile kalma ihtimali daha az olduğu için çiftler genelde bu dönemlerde ilişkiye girerler. Yumurtlama takvimini takip ederek ilişki durumunu ayarlamaya takvim yöntemi denir.

Takvim yöntemi, “gebelik açısından en riskli” günleri hesaplayarak gebelikten korunmaya çalışmak şeklinde uygulanır.

Bu yöntem bazı çiftlerde etkili olabilir; ancak her zaman sürprizlerle karşılaşma olasılığı mevcuttur. Takvim yöntemiyle korunanlarda bir sene içinde % 25- 30′unda gebelik oluşmaktadır. Gebelik olsa da olur diyenler için bu yöntem düşünülebilir.

Takvim yöntemini bir korunma yöntemi olarak önermek aslında modern jinekolojide yeri olmayan bir yaklaşımdır.

Adet görülen günlerde ve adetten hemen birkaç gün öncesindeki günlerde gebe kalma olasılığı çok düşük olmakla beraber bu günlerde girilen ilişkiyle bile gebe kalmak mümkündür.

2018 Çin Takvimi ile cinsiyet belirlemek için konuya gitmeniz yeterlidir…

Bu yazı takvim yöntemi nasıl hesaplanır, takvim yöntemi doğum kontrol, takvim yöntemine göre hamile kalma, takvim yöntemi ile hamile kalma, takvim yöntemi ile korunma hesaplama, takvim yöntemi nedir, takvim yöntemiyle korunma, takvim yöntemi hesaplaması konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: GEBE KALMA YÖNTEMİ,takvim ile korunma günlerini hangisi hesapla,takvim yöntemi ile korunanlar,takvim yöntemi ile korunanların yorum,takvim yöntemine göre korunma

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.