Suna Dumankaya Cilt Bakım Maskesi Tarifi

Bitkilerden gelen güzelliği en iyi kullanan uzmanlardan Suna Dumankaya’nın bitkisel cilt bakım maskelerinden sizler için güzel bir karışım yaptık.

Bu maskeleri sadece cildiniz için değil siyah noktalarınızdan kurtulmak için uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte uygun maskeler uygun cilt tipine uygulanmalı. Yani cilt tipinizi bilmeniz gerekir. Uygun olmayan maskeyi cildinizde uygularsanız yarar göremeyeceğiniz gibi vakit kaybıda yaşamış olursunuz.

Kuru ve kırışık ciltler için: 1 tane patates rendelendikten sonra suyu çıkarılır. Peçete yardımıyla akşamlar patates suyu cilde uygulanır. Yüzdeki çizgileri faydalıdır.

Karma ciltlere: Hepsinden 1′er tatlı kaşığı yoğurt, un, bal karıştırılır. Karışım yüze uygulanarak 25 dakika bekletilir. Yüz temizlenir. Siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur.

Siyah noktalara öneriler: Siyah noktalardan kurtulmak için gözenekleri açmak gerekir. Bunun en doğru yöntemi buhar banyosu yapmaktır. Yeteri miktarda suyu kaynatın. Havlu ile dışarı buhar gitmeyecek şekilde yüzünüze buhar uygulaması yapabilirsiniz. Bu yöntemle siyah noktalar daha kolay temizlenir.

Bu yazı Suna Dumankaya cilt bakım maskeleri, Suna Dumankaya cilt maskesi tarifi, Suna Dumankaya cilt maskeleri yapılışı, bitkisel cilt maskesi, doğal bitkisel cilt maskeleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: ellerdeki kırışıklık nasıl gecer,cilt yanığına ne iyi gelir şifalı bitkiler,yüz maskesi yapılışı

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.