Strese Bitkisel Çözüm

Ahmet Maranki stres hastalığı, stresin insan yaşamına etkisi ve aşırı stresin tedavisi için alternatif tıp yollarını anlattı. Sizde kendinizi ilaçlarla bağımlı hale getirmeden bitkisel yöntemlerle stresten kurtulabilirsiniz.

Stresli insanlarda en çok görülen rahatsızlıklar migren, uykusuzluk, yüksek tansiyon ve ülserdir. Strese en büyün neden iş yoğunluğunun artması, dinlenmeye ayırdığımız zamanın azalması, manevi değerlerimizi ihmal etmemizdir.

İnsan vücudunun uzun süre stres altında kalması vücut direncini azaltarak, kanser, kalp hastalıkları ve kolesterol gibi hastalıklara yakalanmamıza neden olur. Stresten korunmak için B vitaminini bol miktarda tüketmek gerekmektedir. Sporun ve düzenli egzersiz stresin önlenmesinde çok önemli bir yere sahiptir.

Ahmet Maranki stres sorunu yaşayan insanların mutlak çuha çiçeğinden faydalanmasını öneriyor. Çuha çiçeği stres ve gerginliklerde spazm çözücü, yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkisi ile ünlenmiş bir bitkidir. Sinirsel kökenli baş ağrıları ve migren için çuha çiçeği tavsiye edilir.

Çuha çiçeğini parçaladıktan sonra kökünden bir tatlı kaşığı kadar aldığımız parçayı 5 dakika süreyle suda kaynatıp hazırladığımız karışımı günde 3 sefer 1 su bardağı ölçeğinde tüketmemiz sinir ve stres için çok iyi gelecektir.

Ahmet Maranki sinir ve stres sorunu yaşayanlar için kokusal olarak ise sandal ağacı, şerbetçi otu, lavanta, limon, sardunya, fesleğen, nane, gülsuyu, portakal, papatya, melisa, rezene ve gül gibi kokuları tavsiye ediyor.Bu kokular sinir sisteminin normale dönmesi için destekleyici şeklinde kullanılabilir.

Bu yazı stres için şifalı bitkiler, stres nasıl geçer, strese ne iyi gelir, bitkisel stres tedavisi ve kürü, stres için bitki çayları konularına yardımcı olmak için yazılmıştır

Gelen aramalar: zatürre kısırlık,sitrese ne iyi gelir,strese bitkisel çözüm,strese kesin çözüm,STRESLİ İNSAN,stres nasil atilir bitkisel,strese ne iyi gelir bıtkısel cozum,sitrese bitkişel çözüm,sitrese en iyi gelen ilac,sitres nasil atilir

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.