Siyatik Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm Tedavisi

Sizlere bu yazımızda tam anlamı ile baş belası bir nitelikte olan siyatik hastalığına karşı doğal ve bitkisel tedavi yollarını anlatmak istiyorum.

Lütfen bitkisel kürleri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Şimdi siyatiğe iyi gelen bitkileri ve yiyecekleri tanıyalım.

– Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış sarmaşık katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

– Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı dövülerek iyice ezilmiş olan karanfil kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çorba kaşığı tok karnına içilir.

– Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış şerit yapraklı pelin otu katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

– Bir miktar taze okaliptüs yaprağı bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilip şişenin içindeki bir tülbent yardımıyla posası da sıkılmak suretiyle temiz bir şişeye aktarılır. Gerektiğinde ağrı olan noktalara hafif hafif sürülür.

– Bir litre suyun içine üç adet limon kabuğu rendelenip kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir miktar taze baldıran yaprağı yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen öz suyu bir miktar (Öz suyu merhem haline getirecek kadar) eritilmiş kuyruk yağı ile karıştırıldıktan sonra söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülerek kullanılır.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

siyatige-iyi-gelen-hareketler

Bu yazı siyatiğe iyi gelen ilaçlar hareketler şifalı bitkiler kaplıcalar yağlar egzersizler yiyecekler ne iyi gelir hangi doktor bölüm bakar doğal kesin çözüm çare nedir sıcak iyi gelir mi bitkisel çözüm siyatik nasıl anlaşılır tedavi edilir bir hastalık geçer olur iyileşir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: siyatik bitkisel tedavi,siyatik ağrısı bitkisel tedavi,siyatik ağrısına bitkisel çözüm,sıyatıge bıtkısel cozum,siyatiğe ne iyi gelir,siyatik için bitkisel tedavi,siyatik tedavisi bitkisel,siyatiğe iyi gelen bitkiler,siyatiğe kesin çözüm,siyatik agrisi bitkisel çözüm

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.