Sırt Tutulmasına Bitkisel Çözüm

Halk arasında en çok görülen sırt ağrıları genelde sırt tutulması olarak nitelendirilen ağrılar ve bunun devamı olarak görülen boyun tutulması ve ağrılarıdır.

Sırt ağrısı ve Boyun Tutulması Nedir: Omurganın boyun bölgesinden başlayan ve sırta kadar uzanan ve boynu oynatan başı destekleyici hareketini sağlayan büyük kas demetlerinin ağrısıdır. Bu ağrılar bazen sadece boyunda olabildiği gibi bazen de sırt hatta kollara kadar yayılmaktadır.

Biz bu yazımızda ilk önce sırtında ve boynunda ağrı yada tutulma meydana gelen kişilerin dikkat etmesi gereken konuları ve daha sonra bu ağrı ile tutulmaların nasıl yok edileceğini alternatif tıp ile çözmeye çalışacağız.

Sırt ve Boyun Tutulması ile Boyun Ağrısı Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler
– Boynunuzu kütletme hareketi yapmayın. Bu işlem boynunuza büyük oranda zarar vermektedir.

– Bu ağrılar genelde boyun kaslarının zayıflığından meydana gelmektedir. Bunun için sırt ve boyun kaslarını kuvvetlendirecek hareketler yapmaya çalışın.

– Çok sayıda veya kalın yastıkla yatmayın, televizyon izlerken yanlış yatış biçimlerinde uykudan kaçının.

– Eğer masa başında çalışıyorsanız, masada veya arabada otururken kısa aralar verip ayağa kalkın, kısa yürüme ve gerinme egzersizleri yapmak sizin için çok iyi gelecektir.

– Çalışma sandalyenizi ve bilgisayarınızı ayarlayın. Otururken kalçalarınızın hizası dizden hafifçe daha yukarıda olmalı, baş ve boyun doğru pozisyonda olmalıdır.

Sırt ve Boyun Tutulması, Boyun Ağrıları İçin Bitkisel Tedavi Yolları ve Doğal Çözümler
– Ağrılı bölgeye ılık zeytinyağı ile masaj yaparsanız ağrılarınız için çok iyi gelir.

– 1 litre suyun içine iki çorba kaşığı kekik bir çorba kaşığı kuş dili katılıp kaynatılır. Bu karışım süzüldükten sonra kalan posası temiz bir tülbente dökülüp ağrılı bölgeye sarılır.

– Bir cezve suyun içine nar çiçeği katılıp kaynatıldıktan sonra suyu ile masaj yapılıp posası ile ezilip bir tülbentin üzerine konarak bağlanılır.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

sirt-tutulmasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı sırt tutulmasına iyi gelen hareketler ne iyi gelir hangi doktor bölüm bakar ne yapılır masaj yakı doğal kesin bitkisel çözüm çare tedavisi nedir sırt tutulması nasıl geçer yok edilir geçirilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: sırt tutulması nasıl geçer,sırt tutulması bitkisel tedavi,sirt tutulmasi dogal tedavi,sirt ve boyun tutulmasina ne iyi gelir,sirt tutulmasina cozum,Sirt tutulmasi,sırt tutulmasına masaj,sırt tutulması nasıl geçer tedavisi,sırt tutulması ne iyi gelir,boyun ve sırt tutulması nasıl geçer

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.