Sırt Ağrısına Bitkisel Çözüm

Toplumda son dönemlerde en sık şekilde meydana gelen ağrıların başında sırt ağrısı gelmektedir ne yazık ki. Bazı durumlarda sırt ağrısına sebep olan şey oturma ve yatma bozuklukları iken, bazı durumlarda ise ani meydana gelen hareketlerdir.

Daha sonra farklı bir yazımızda sırt ağrısının sebeplerini ve nedenlerini daha detaylı bir şekilde anlatacağız. Fakat bu yazımızda sırt ağrısına bitkisel ve alternatif yollarla çözümler üretmeye çalışacağız.

Sizlere önereceğim sırt ağrısına iyi gelen uygulamaların tamamı denenmiştir ve güvenle uygulayabilirsiniz.

Sırt Ağrısının Tedavisi İçin Gereken Şifalı Bitkiler
Zencefil, Hardal yaprağı, Ceviz içi, Sirke Ekşi yonca, Güzelavrat otu, Üzüm pekmezi sırt ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler ve iyi gelen yiyecekler olarak göze çarpar.

– Zencefil yaprakları 15 dakika süreyle kaynar suda demlenir. Süzülerek elde edilen sıvıya, şurup kıvamına gelinceye kadar üzüm pekmezi eklenerek karıştırılır. Tedavi süresince, hazırlanan şuruptan günde 3 çay fincanı içilir.

– Hardal yaprakları, ceviz içi ile birlikte sert bir zeminde dövülerek ezilir. Elde edilen posa, lapa kıvamına gelinceye kadar sirke ile karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan lapa, yatmadan önce sırtta ağrıyan yerlere sürülür.

– Ekşi yoncanın kurutulmuş yaprakları, güzelavrat otu ile birlikte kaynar suda 25 dakika süreyle bekletilir. Sıkılarak elde edilen posaya, lapa kıvamına gelinceye kadar hardal tozu eklenerek karıştırılır. Hazırlanan lapa, yatmadan önce sırtın ağrıyan bölgelere masaj yapılarak sürülür.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

sirt-agrisina-iyi-gelen-ilaclar

Bu yazı sırt ağrısına iyi gelen şeyler ilaçlar yataklar kremler hareketler egzersizler bitkisel yağlar masajlar sırt ağrısına ne iyi gelir doğal kesin çözüm son çare bitkisel nedir hacamat kesin çözüm hangi doktor bölüm bakar sırt ağrısı nasıl tedavi edilir geçer geçirilir yatmalı önlenir giderilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: sırta yel girmesi nasıl geçer,sırta yel girmesi,yel girmesine bitkisel çözüm,yel girmesine ne iyi gelir,sırta yel girmesi çözüm,yel ağrısına ne iyi gelir,sırttaki yel ağrısı nasıl geçer,sırt ağrısına ne sürülür,yel girmesi bitkisel çözüm,yel girmesi nasıl geçer

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.