Selülite Ne iyi Gelir Nasıl Geçer Kesin Çözüm

Selülit güzelliğine önem veren hanımların başına en sık gelen sorunlardan bir tanesi. Peki selülit nasıl geçer, selülite nasıl dur diyerek yok edebiliriz.

Sizlere iki aşamalı bir tedavi yöntemi önereceğim. Önce krem veya masaj, ardından ise bazı tavsiyeler ve şifalı bitkiler ile selülit problemine kesin çözüm sunacağız.

Kremler: Evde kullanabileceğiniz anti selülit kremler, deriye hemen nüfuz ederek, doğrudan yağ hücrelerini etkiliyor. Bu kremler selülitleri tamamen yok etmese de azalmasını sağlıyor. Anti selülit kremler sayesinde hem pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz, hem de yeni selülitlerin oluşmasını önleyebilirsiniz.

Evde masaj: Kremlerin yanı sıra evde rahatlıkla yapabileceğiniz masajlarla da selülitle mücadele edebilirsiniz. Masaja kalçalarınızdan başlayın ve ellerinizle aşağıya ve yukarıya doğru daireler çizin. Daha sonra derinizi sıkıştırmadan baş ve işaret parmaklarınızın arasına alın ve yoğurur gibi masaj yapın ve bu arada dizlerin iç tarafını unutmayın.

Selülite dur demek için
– Günde en az 1.5-2 litre sıvı alınmalıdır. En sağlıklı içecekler; su, soda, ıhlamur, ada çayı, sarı çay gibi doğal ot çayları, sıkma taze meyve suları, sıkma taze sebze suları, ayran.

– Şişede, kutuda satılan kola ve meyve suyu gibi konserve edilmiş içecekler, siyah çay, kahve çok az içilmelidir. En iyisi içmemek.

– Turşu suyu, sirke, şalgam suyu gibi tuzlu içecekler (tuzlu ayran dahil) asla içilmemelidir.

– Hamur işi tatlılar, tuzlular, çikolata, gofret, kakaolu fındıklı tatlılar, bisküviler yenmemeli. Tatlı ihtiyacı az miktarda dondurma veya sütlü tatlılarla giderilmeli.

– Yağlı etler, yağlı tuzlu şarküteri (sucuk, pastırma, jambon, sosis) kebaplar, turşular yenmemeli.

– Konserve edilmiş ve salamura yapılmış yiyeceklerden uzak durmalı.

– Yağ tüketimi azaltılmalı yani günde 60 gramdan fazla yağ alınmamalı ve bitkisel sıvı yağlar tercih edilmelidir.

– Beslenme şekli olarak lakto-vejetaryen beslenme felsefesi benimsenmelidir.

– Protein kaynağı olarak, süt, yoğurt, peynir fazla alınmamak şartıyla yumurta yenmeli.

– Et olarak daha ziyade yağsız tavuk-hindi, balık ve deniz ürünleri tercih edilmeli.

– Her yemekten önce çok az yağlı dolu dolu her çeşit salata tercih edilmeli.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

selulite-iyi-gelen-yaglar

Bu yazı selülite iyi gelen yağlar pilates hareketleri içecekler kremler spor çaylar besinler bitkisel yağlar sabunlar ne iyi gelir son karşı kahve selülit nasıl gider oluşur tedavi edilir geçer egzersiz gidiyor kurtulunur yok edilir için masaj aleti yağ karşımı maske konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: selülit nasıl gider,selülit nasıl geçer,selülit nasıl geçer bitkisel,selülite iyi gelen yağlar,selülitlere neler iyi gelir

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.