Şaşılık için Alternatif Çözüm ve Egzersizler

Şaşılık sorunu için bazı arkadaşlarımız bitkisel tedavi yöntemlerini veya şaşılığa iyi gelen şifalı bitkileri soruyor ama ne yazık ki şaşılık için böyle bir çözüm yolu yoktur.

Şaşılık için sadece alternatif tıp yöntemlerinden göz egzersizleri kullanılabilir. Göz egzersizleri şaşılık için kesin çözüm sağlamasa bile emin olun şaşılık derecesini oldukça küçültecektir.

Düzenli yapılan göz egzersizleri göz kaslarını güçlü ve sağlıklı yaparak gözlerin hareketliliğini arttırır. Göz çevresindeki damarlarda kan akışını arttırarak görüş kapasitemizi iyileştirir.

Eğer gözlerinizde şaşılık varsa düzenli göz egzersizleri şaşılığı en az indirmede yardımcı olur. Ameliyat şaşılıktan kurtulmanın tek yolu olsa bile düzenli egzersiz rahatsızlığın etkilerini azaltmakta oldukça faydalıdır.

1. Dikey eksende yukarı ve aşağı bakış: Bakabildiğiniz kadar en yukarıya bakıp 1-2 saniye bekleyin ve daha sonra bakabildiğiniz kadar en aşağıya bakarak 1-2 saniye bekleyin. Göz kaslarınınızı hissetmeye çalışın.Bunu 3 defa tekrarlayın.

2. Yatay eksende sağa ve sola bakış: Yukardaki gibi bakabildiğiniz kadar en sağa ve en sola 3 defa bakın

3. Çapraz Göz hareketleri: Sağ üst köşeden sol alt köşeye ve sol üst köşeden sağ alt köşeye 3’er defa tekrar tekrar gözlerinizi hareket ettirin.

4. Dairesel hareketler: Yukarı baktıktan sonra saat yönünde ve saat ters yönünde önce 1 tur yavaş yavaş ve daha sonra 2 tur hızlıca dairesel göz hareketleri yapın.

5. Göz kapağı hareketi: Göz kapaklarınızı sıkabildiğiniz kadar sıkarak 3 saniye gözlerinizi kapalı tutun böylece kan dolaşımı hızlanacaktır.

6. Göz kırpma: Yaklaşık 20-25 defa hızlıca gözlerinizi açıp kapatın böylece göz yaşı tabakası düzelecektir.

7. Gözlerinizi ısıtın: Ellerinizi birbirine sürterek avuç içini ısıttıktan sonra avuçlarınızı gözlerinizin üzerine koyun.

Bu yazı bitkisel şaşılık tedavisi, şaşılık nasıl geçer, şaşılığa ne iyi gelir, şaşılık için bitkisel doğal çözüm, göz egzersizleri nasıl yapılır, şaşılığa kesin çözüm konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar: göz kaymasına ne iyi gelir,şaşılık egzersizleri,göz kaymasına bitkisel çözüm,göz kaymasına iyi gelen bitkiler,şaşılık için egzersizler,şaşılık egzersizleri nasıl yapılır,şaşılık doğal tedavi yöntemleri,şaşılıktan kurtulma yolları,şaşılık şifalı bitkiler,göz kaymasına bitkisel tedavi

7 Comments on Şaşılık için Alternatif Çözüm ve Egzersizler

  1. benim sol gözümün dinlenmesi için sağ gözümü bir göz bandı ile kapatıyorum günde 4 saat çok sıkılıyorum takmak istemiyorum bu göz hastalığı doğuştan var ama anaokulunda göz kontrolü için gelmişlerdi 5 yasında farkedildi.

  2. Benimde sağ gozumde kayma var ne kadar uzulsemde halime sukrediyorum en azında sevdiklerimi görüyorum

  3. 18 yaşındayım ve bnmde sol gözümde dışa doğru kayma var. Tabi bu durum kormeamdaki zedelenmeden ve 9 yaşından beri geçirdiğim birçok gereksiz tedeviden olduğunu düşünüyorum en azından nedenleri arasında. Saçma ve gereksiz kendilerini dünyanın varisi sanan insanlar yüzünden bu tür fiziksel eksiklikleri yada o tür genel fonksiyona sahip insanlardan farklı olan kişilere karşı alay ve acınarak bakılması konusu yüzünden bende buradayım. Ameliyatın kesin çözüm olmadığını birçok kez duydum sizce egzersizle bu durum aşılabilir mi? Birde bazı ülkelerde bu durumu bir bilgisayar programı aracılığıyla aşıldığını duydum bu doğrumu?

  4. bende 20 yaşındayım aynı durum bendede var sağa bakınca sol kayıyor sola bakınca sağ kimsenin gözünüe bakamıyorum herkes sessizsin diyor bilmiyorlarki kimsenin gözünün içine bakamadığım için konuşamıyorum yıllardır ağlıyorum hiç düzelemeyecek işte umutsuzum kurtulmak istiyorum artık

  5. merhaba ben batmada yasiyorum sanirim 20099 yada2010 senesinden beri gozlermde kayma var 2013 te d.bakrda ameliyat oldum fakat dzelmedi kaymam. bu egzersizlerle gelisme saglayabilirmiyim sizce yardm edin. 18 yasndaym ve gzlerim bu sekildeyken özgvenimi topluyamiyorum

  6. Ben şuan 15 yaşındayım doğuştan gel sol gözümde dışa doğru kayma var gözümü zorlayıcı bir noktaya sabit bakabiliyorum ama gözüm ağrıyor göz yaşı geliyor sol gözümle bakmaya çalıştığım da sağ gözümde kayma oluşuyor sağla bakmaya çalıştığım da sol gözüm kayiyor kayan sol gözüm biraz bulanık görüyorum bu durumu egsersizler sayesinde düzeltebilirmiyim lütfen yardım edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.