Safra Kesesi Sorunlarına Bitkisel Çözüm

Safra kesesinde oluşabilicek birçok problem vardır. Bu problemlerin hepsine uygulayabiliceğiniz muhteşem bir kür tarifimiz var sizin için. Bu doğal ve bitkisel kürü uygulayarak safra kesesinde oluşan rahatsızlıkları önleyebilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu safra kesesi ve sindirim şikâyetleri için enginar kürünü öneriyor.

Safra kesesi ve sindirim şikâyetlerine karşı enginar kürü tarifi.

Enginarın en dışındaki yapraklarını kullanmayın. En dışındaki yapraklarının altındaki yaprakların tamamı bu amaç için kullanılabilir.

Bir adet enginarın yaprakları bir kerelik kullanım için yeterlidir ve bunu yapılacak kürün bir günlük kullanımı için ölçü olarak alabilirsiniz.

Kür için bir kerelik hazırlanacak yaprakların toplam ağırlığı 10 gramdan fazla olmamalıdır. Ortalama olarak 6- 7 gramı bir kerelik tüketim için normal ölçüdür.

Enginar kürü uygulaması: Bir adet orta boy enginarın alt yapraklarının tümünü kaynayan iki su bardağı dolusu suyun içine atın ve kısık ateşte beş dakika ağzı kapalı olarak kaynatın.

Soğuduktan sonra süzerek suyunu için. Aç ya da tok olarak içebilirsiniz. Bu kürü bir ay süre ile haftada iki ya da üç gün uygulayın. Daha sonra duruma göre zaman zaman haftada bir kez tekrar edebilirsiniz.

Bu yazı safra kesesi nedir, safra kesesi şikayetleri, safra kesesi hastalıkları, safra kesesi taşı, safra kesesi taşı belirtileri, safra kesesi sorunları için bitkisel tedavi, safra kesesi hastalıklarına iyi gelen bitkiler nelerdir, safra kesesi sorunları için şifalı bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: safra kesesine ne iyi gelir,safra kesesine iyi gelen bitkiler,safra kesesine iyi gelen yiyecekler,safra kesesine iyi gelen gıdalar,safra kesesi taşına iyi gelen bitkiler,safra kesesine iyi gelen şifalı bitkiler,safraya iyi gelen meyveler,safra kesesine iyi gelen bitki,safra kesesi taşına iyi gelen yiyecekler,safraya ne iyi gelir

1 Comment on Safra Kesesi Sorunlarına Bitkisel Çözüm

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.