Safir Taşının Anlamı ve Özellikleri Nedir

Son dönemlerin en favori şifalı taşlarından birisi olan safir taşından bahsetmek istiyorum bu yazımızda.

Sizleri sıkmadan kısaca safir taşının faydalarını, özelliklerini, ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını, ayrıca fiyatı ve çeşitleri konusunda derlediğimiz bilgileri aktararak safir taşını tanıyacağız.

Safir Taşının Özellikleri Nelerdir? Safir taşı da yakut taşı gibi korindon grubuna ait değerli bir taştır. Çeşitli renklerde bulunabilir. Dünyanın en pahalı ve en değerli taşları arasında bulunan safir, sert ısıya dayanıklıdır.

Muhteşem mavi renkli ve beyaz damarlı olurlar. Işıltısı ve aydınlık görüntüsü onu diğer taşlardan farklı kılar. Dünyada en değerli safir taşları Hindistan’dan çıkarılır.

Safir kendine has canlı bir görünüme sahiptir. Tarih boyunca, özellikle batı kralları tarafından kutsal bir koruyucu olarak kabul edilmiş, kullanımı kralların tekeline alınmış, kötülüklerden, ihanetten, büyülerden, yenilgilerden korunmak için kullanılmıştır. Ayrıca Safir papalık makamının da sembolüdür. Osmanlı hükümdarlarının safir taşını takı olarak kullandığı da bilinmektedir. Çok pahalı olduğunda halkın kullanması da zaten pek mümkün değildir.

Uyumlu Olduğu Şakra: Kök, Gırtlak, Alın

Rengi: Asıl olarak gece mavisidir, ancak kırmızı haricinde tüm renklerde de olabilir.

Sembolü Olduğu Hususlar: Sadakat, Aşk, Özlem

Çıkarıldığı Ülkeler: Hindistan, Tayland, Sri Lanka, Afganistan, Avustralya, Brezilya, Pakistan ve Rodezya

Safir Taşının Faydaları Nelerdir? Safir taşının faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür; Böbrekleri kuvvetlendirir. Kalbi kuvvetlendirir. Aşkta sadakati sağlar, yanlış davranışları engeller. Yetenekleri arttırır. Sezgiyi kuvvetlendirir. Sinirleri yatıştırır, konsantrasyonu arttırır. İnancı güçlendirerek kişiye güven verir. Şefkat duygusu vererek, ruhsal duyarlılığı arttırır. Kuşkuları yok eder, özgürlük hissi verir.

Safir Taşının Çeşitleri ve Renkleri: Safir taşının; mavi, siyah, mor, sarı ve beyaz rengi mevcuttur. Bu renklerin fiyatları da farklılık göstermektedir.

Sarı Safir: Kişiye akıl, irfan, bilgelik, dirayet, zenginlik, başarı, saadet ve istediği alanda yükselme şansı getirir.

Beyaz Safir: Akıl ve algılama gücünü harekete geçirir. Bir konu üzerinde odaklanmamıza yardım eder. güzelliğe, dürüstlüğe, güzel ahlaka yönlendirir.

Mavi Safir: Telaşlı ruh halini, zihin dağınıklığı oluşturan olumsuz duyguları, korkuları, endişeleri, kuruntuları, nefret ve intikam duygularını, öfkeleri, dargınlıkları ortadan kaldırıp bunların yerine iç huzuru, sevinç, memnuniyet, sevgi ve dostluk duyguları yerleştirir.

Mor Safir: Yoğunlaşma haline geçmekte yardım eder, maneviyatı artırır.

Siyah Safir: Fiziksel zararlardan ve bedensel hastalıklardan korur. Kişinin kendisine güvenini arttırır.

SAFİR TAŞI HAKKINDA TAŞ UZMANLARINA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

safir-tasi-ozellikleri

Bu yazı safir taşı yüzük kolye küpe tesbih bileklik modelleri etkileri safir taşının gerçek olduğunu nasıl anlarız anlamı özellikleri faydaları nelerdir fiyatı nedir rengi yararları hikayesi hangi burç renkleri fiyatları neye iyi gelir ne işe yarar ne kadar nasıl oluşur anlaşılır temizlenir kullanılır hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: safir taşının özellikleri nelerdir

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.