Saç Kokusuna Bitkisel Çözüm

Saçlarımızın sağlığı denilince hep akla saç dökülmesi, saç beyazlaması veya saç hastalıkları gelmektedir. Oysa ki saçlarda yaygın olarak görülen bir diğer rahatsızlık ta saç kokusudur.

Biz bu yazımızda sizlere ilk önce saç kokusuna neden olan etkenleri, daha sonra ise saç kokusuna karşı doğal ve bitkisel çözümleri anlatarak saç kokusuna kesin çözüm bulmanıza yardım edeceğiz.

Saç Kokusu Neden Olur: Saç köklerinin iltihabı veya mikrop kapması, yağlı saçlarda sebum adı verilen yağlı salgıyı fazla yapması, kabuklu saçkıran (uyuz), bit ve sirke gibi nedenlerden dolayı saçlarda kötü koku oluşabileceği gibi, beslenme, hormon rahatsızlıkları veya iç organlarda görülen bir takım hastalıklar da saç kokusuna neden olabilir.

Yapılan bilimsel çalışmalarda saç dibi ve saç boyası kokusuna özellikle sitrik asit içeren limon suyunun iyi geldiği ortaya çıkmıştır. Diğer yandan su ile karışık alkol tedavisi de saçtaki kötü kokuları önemli ölçüde yok etmektedir.

Zeytinyağı da aynen limonda olduğu gibi bitkisel yağ asitleri ihtiva eder ve bu asitler saçlarda kokuya neden olan biyolojik oluşumları etkisiz hale getirir. Kükürtlü sabunlar ve ardıç katranı özlü şampuanlar da saç kokusunu tedavi etmede bir hayli faydalı olmaktadır. Diğer yandan pahalı şampuanlara para harcayarak saç kokusunun sona ermeyeceğini de sizlere hatırlatmak isteriz.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

sac-kokusuna-ne-iyi-gelir

Bu yazı saç kokusuna ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare sirke nedir saç kokusu nasıl giderilir önlenir saç boyası kokusu nasıl çıkar giderilir çıkarılır geçer gidermek için ne yapılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: saç dipleri neden kokar,sac neden kokar,saç derisi kokusu nasıl giderilir,saç derisi neden kokar,saç diplerinin kokması,saç derisi kokusu nasıl giderilir nedenleri,Saç kokması,saç kokusu nedenleri,sac kokusu nasil gider,saçlar neden kokar

2 Comments on Saç Kokusuna Bitkisel Çözüm

  1. saçlarımda koku yoktu fakat her zaman kullandığım şampuanla yıkadım bugün yıkadıktan sonra çok kötü bir koku oldu başka bir şampuanla daha yıkadım geçmedi bir anda oldu daha önce böyle bişeyle karşılaşmadım sizce sebebi ne olabilir ve bu koku nasıl geçer ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.