Saç Kaşıntısı Neden Olur Nasıl Geçer

Bu yazımız hemen hemen herkesin başına gelebilecek bir durum olan saç kaşıntısına bitkisel yollarla kesin çözüm sunmak için yazılmıştır.

Saçlarımızın kafa derisi ile birleştiği bölgeler gerek yağlanma, gerekse egzama veya alerjik bir takım hastalıklar, veya sivilce sorunu nedeniyle kaşıntıya tutulabilmektedir. Özellikle geçmeyen şiddetli saç kaşıntıları için muhakkak bir cilt uzmanına gitmenizde fayda vardır. Ancak diğer yandan da hafif veya orta şiddetteki saç diplerindeki kaşıntılar için aşağıda sizlere vereceğimiz tavsiyeler ile saç bakım önerilerini ve de saç kaşıntısı için bitkisel kür tariflerini uygulayabilirsiniz.

Saç temizliği de önemli etkendir. Olası bir bitlenmeye karşı, çocukların ve uzun saçlı kişilerin saç temizliğine daha çok dikkat etmeleri gerekir.

Ayrıca, saç diplerindeki kaşıntı yapısal olup, stresli dönemlerde ve kış aylarında artabilir. Bir rahatsızlıktan kaynaklanmaz.

Herhangi bir rahatsızlık yok ve saç dipleri kaşınıyor ise, Suna Dumankaya bu kaşıntıyı giderecek bitkisel tedaviler öneriyor:

Saç Diplerindeki Kaşıntı için Bitkisel Reçete 1
* 1 çorba kaşığı biberiye yağı,
* 1 çorba kaşığı üzüm sirkesi,
* 1 tatlı kaşığı tuz,
* 4 adet dövülmüş aspirin.

Bunların hepsini karıştır. Boya sürer gibi saç diplerine sür. 5 saat beklet ve durula. Bu uygulamayı haftada 2 defa yaparsanız, saç diplerindeki kaşıntıdan kurtulursunuz.

Saç Diplerindeki Kaşıntı için Bitkisel Reçete 2
* 1 adet yumurta sarısı,
* 1 çorba kaşığı alkol,
* 1 çorba kaşığı hint yağı,
* 1 çay kaşığı tuz.

Malzemeleri karıştırın ve saç diplerine boya sürer gibi yedirin. 2 saat bekletin ve durulayın.

Saç Diplerindeki Kaşıntı için Bitkisel Reçete 3
5 adet aspirini dövüp, maden suyu ile karıştırın. Karışımı saç diplerine sürün ve 15 dk. sonra durulayın.

Ayrıca, ıslak saç ile klimalı ortamda bulunmamak gerekir. Saç derisi hasta olabilir ve kaşıntıya neden olabilir.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

sac-kasintisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı saç kaşıntısına iyi gelen şampuan bitkiler yağlar saç kaşınması nasıl geçer önlenir tedavi edilir ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi çare tedavisi hangi doktor bölüm bakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: saç kasıntısına ne ıyi gelir,saç kaşıntısı için maden suyu,kafa kaşıntısına ne iyi gelir,saç kaşıntısına bitkisel çözüm,sac kasintisina cozum,sac kasintisi nasil gecer,saç dipleri kaşıntısına ne iyi gelir,saç derisi kaşıntısına ne iyi gelir,sac kasintisi ne iyi gelir,kafa kaşıntısı nasıl geçer

2 Comments on Saç Kaşıntısı Neden Olur Nasıl Geçer

  1. Bir çok doktora gittim hiç memnun kalmadım daha çok kaşıntım arttı inanılmaz şekilde rahatsız oldum bir çok yerde stres nedeniyle kaşıyordum ve etrafımdakiler rahatsızlık duyuyordu 6 ay önce katkısız dip bakım kullandım üstüne likit keratin bakım uyguladım mucize dersiniz ya öyle bir şey oldu saç dibimde

  2. Saç dipleri kaşınması için yukardaki karışımı vermişsniz çok tşk ederiz. Yanlız içerinde alkol diyor. bu nasıl bir alkol, saf alkol olabilir mi , eczanelerden temin edebilir miyiz ?

    İyi Çalışmalar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.