Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm

Dilerseniz ilk önce saçların neden ve nasıl beyazladığını kısaca belirterek konumuza başlayalım.

Saçlar neden beyazlaşır? Saç tellerinin içeriğinde melanin adı verilen bir tür biyolojik boya maddesi vardır. Melanin aslında pigment adı verilen boya tüpleri olup bu tüplerin içerisi boyalı sıvı dolu bir boşluktan ibarettir. Gençlik dönemlerinde melanin pigmentine renk veren bu renkli sıvı yoğun olarak üretilir ve saça, kıllara, kaşımıza, kirpiklerimize renk verir.  Yaşlanma ile birlikte kendisini gösteren melanin pigmenti sıvısındaki azalmalar ise zamanla saçların renkli bir halden beyaz hale dönmesine neden olmaktadır.

Şimdi sizlere saçların beyazlamasını engelleyen ve beyaz saçları yavaş yavaş yok eden doğal bir mucizenin tarifini vermek istiyorum.

Prof Dr Osman Müftüoğlu tarafından verilen ve aşağıda tarifini yapacağımız bitkisel formül, saç köklerini besleyerek beyazlama sürecini durdurmakta ve saçların eski rengine dönmesine büyük fayda sağlamaktadır. İşte sizlere Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun star tv’de izleyicilere açıkladığı bitkisel formül kürünün yapılışı.

Beyazlayan saçlar için doğal formül
– 30 gram havuç tohumu yağı
– 20 gram ceviz yağı
– 10 gram ısırgan tohumu yağı
– 10 gram çörekotu yağı

Saç Beyazlaması Kürünün Hazırlanışı ve Yapılışı: Yukarıda sayılan malzemeler bir güzel harç halinde karılacak ve bu karışım saç diplerine, saç köküne nüfuz edecek biçimde masaj ile uygulanacak. Uygulamadan sonra saçın doğal şampuan ile yıkanması bitkisel kürün etkisini dahada güçlendirecektir. Bu kürü dilediğiniz kadar uygulayabilirsiniz.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

sac-beyazlamasina-karsi-sampuan

Bu yazı saç beyazlamasına iyi gelen besinler şifalı bitkiler yağlar doğal bitkisel tıbbi kesin çözüm çare nedir hap karşı şampuan maske kür hangi doktor bölüm bakar neden beyazlar saç beyazlaması için çörek otu ceviz kürü vitamin dua nasıl önlenir geçer giderilir yok edilir suna dumankaya ömer coşkun ibrahim saraçoğlu konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: sac beyazina ne iyi gelir,beyaz saclara ne iyi gelir,beyaz saça ne iyi gelir,beyazlayan saçlara ne iyi gelir,sac beyazlarina ne iyi gelir,sac beyazlığına ne iyi gelir,doğal saç boyası tarifi kadınlar kulübü,beyazlayan kaşlara çözüm,Saç beyazlanmasına ne iyi gelir,sac beyazligina iyi gelenler

1 Comment on Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.