Romatizmaya Bitkisel Çözüm Ne iyi Gelir

Romatizma sorunu halk arasında oldukça yaygın olan bir durumdur. Romatizmaya karşı çok farklı bitkisel çözümler uygulanır. Bizde sizlere romatizmanın bitkisel tedavisinde başarıya ulaşmış ve fayda sağlayan bitkisel uygulamaları kısaca araştırdık.

Bu yazı sayesinde romatizmaya ne iyi gelir romatizma nasıl geçer gibi sorulara kesin ve doğal çözüm sağlamış olacaksınız. Hemde bu işlemi evinizde çok ucuz maliyetlerle yapabilmeniz mümkün.

Nar Özü: Son bir kaç yılda nar özünün romatizma üzerine etkileri alanında yapılan hayvanlar üzerindeki araştırmalar, nar özünün kemik ve kıkırdaklarda oluşan iltihaplanmayı azalttığı yönünde sonuçlara sahiptir. Düzenli olarak nar suyu ya da nar özü tüketmek romatizma ağrılarının ve şişliklerin azaltılmasına yardımcı olabilir ancak bu alanda kesin bir kanıt için daha çok bilimsel araştırma yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Balık: Balık, özellikle somon, ton gibi soğuk su balıkları bol miktarda omega yağ asidi içerir ve omega 3 yağ asitlerinin iltihaplı hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Haftada en az 3 öğün balık tüketerek romatizma ağrılarını azaltabilir ve eklemleri etkileyen iltihabın yayılmasını yavaşlatabilirsiniz. Eğer romatizma nedeniyle düzenli ilaç kullanıyorsanız balık yağı kapsülü gibi besin desteklerini kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Keten Tohumu: Balıkta olduğu gibi keten tohumu da yüksek oranda omega 3, omega 6 yağ asidi ile besin lifi benzeri bir madde olan “lignan” içerir. Günlük olarak tüketilen keten tohumu eklem ağrılarını hafifletirken eklem sertleşmesini azaltabilir. Keten tohumu içerisinde bulunan lif bazı ilaçların emilimini azaltabileceği için düzenli ilaç kullananların herhangi bir yan etkiye karşı korunmak adına keten tohumu kullanmaya başlamadan önce doktora danışmaları tavsiye edilir.

Hodan Otu, Frenk Üzümü: Bitki tohumlarında bulunan doğal bir omega-6 yağ asidi olan “gamma-linolenik asit” doğal bir iltihap önleyicidir, romatizma nedeniyle meydana gelen iltihaplanmayı ve dolayısıyla eklem şişliklerini azaltabilir. Çuha çiçeği, hodan otu ve siyah kuş üzümü gamma-linolenik asit bakımından en zengin gıdalar arasında yer almaktadır. Ancak özellikle hodan otunun aşırı tüketimi karaciğeri yoracağı için dikkatli tüketilmelidir.

Yumurta: Sağlıklı doku, kemik ve eklemler için sülfür gerekir ve sülfür yumurtada bol miktarda bulunur. Aynı zamanda B vitamini bakımından zengin olan yumurta kas dokusunun ve eklem dokusunun gelişmesine katkıda bulunur.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

romatizmaya-hangi-doktor-bakar

Bu yazı romatizmaya iyi gelen bitkiler hareketler bitki çayları yağlar kremler şeyler meyveler doğal çaylar bitkisel ilaçlar kesin çözüm çare tedavisi hangi doktor bölüm bakar kaplıca iyi gelir mi nasıl anlaşılır geçer tespit edilir önlenir oluşur için ağrı kesici dua ilaç konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: frenk,romatizmaya bitkisel çözüm,romatizmaya ne iyi gelirmi,romatizmaya hangi bölüm bakar,romatizmaya en iyi gelen ilac,romatizmal hastalıklar için bitkisel ilaçlar,romatizma için bitkisel ilaç reutro,romatizma hangi bölüm,nar iltihapli romazitmaya ne iyi gelir,iltihaplı romatizma ağrılarına ne iyi gelir

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.