Nasır Nasıl Geçer Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Bazı zamanlar dar ayakkabılar, bazı zamanlar ise yoğun çalışma temposu vücudun farklı bölgelerine sürekli ve aşırı basınç uygulayarak nasır oluşturur. Vücudun aslında koruma tepkimesi olarak ortaya çıkan nasırlar zararsız olsalar dahi özellikle psikolojik nedenlerle en kısa zamanda tedavi edilmeye çalışılır.

Nasır Nasıl Oluşur: Nasır derinin travmaya, basınca maruz kalması sonucu oluşan bir deri hastalığıdır. Nasır, derinin kendisini koruma amacı ile kalınlaşması sonucu meydana gelir. Nasır en çok basınca maruz kalan bölgeler olan ayaklar ve ellerde görülür. Bu bölgelerin dışında da nasır görülebilmektedir. Örneğin; keman çalan kişilerde kemanın sürekli boyuna dayalı olmasından dolayı boyun bölgesinde nasır görülebilir veya namaz kılan kişilerde sürekli oturmaya bağlı olarak diz bölgesinde görülebilir.

Nasır tedavisi genel olarak özel ilaçlarla yapılmaktadır. Salisilik asit veya değişik asitler içeren nasır bantları ya da solüsyonlar kullanılır. Uzmanlar genelde ilaç tedavisini tavsiye etmektedir. Ancak nasırlı bölge çok ağrılı ise cerrahi tedavi yöntemi de uygulanmaktadır. Fakat tüm bunların dışında evde kolayca bitkisel tedavi ile alternatif çözüm üretmekte mümkündür.

Tedavi için gerekli malzeme: Limon veya kırmızı domates.
Hazırlanışı: Nasırların üzerine bir dilim limon veya ortasından kesilmiş bir domates konur. Yaklaşık olarak yarım saat bu şekilde beklenir. Bu uygulama her gün 2 kez tekrarlanır.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

nasira-iyi-gelen-seyler

Bu yazı nasıra iyi gelen şeyler kremler bitkisel yağlar şifalı bitkiler ilaçlar gelenler ne iyi gelir doğal kesin çözüm bitkisel çare nedir nasır nasıl kesilir oluşur alınır iyileşir çıkar yok olur sökülür geçer giderilir hangi doktor bölüm bakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: nasıra ne iyi gelir,nasırı yok etmenin yolları,nasır ağrısı nasıl geçer,ayak nasırına ne iyi gelir,dizdeki nasır nasıl geçer,dizdeki nasırlar nasıl geçer,el nasırı nasıl geçer,el parmaginda nasir,ayak parmağındaki nasır nasıl geçer,el parmağındaki nasır nasıl geçer

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.