Nar Çekirdeği Yağının Faydaları ve Kullanımı

Güzellik konusunda oldukça hassas ve duyarlı olan biz kadınlar son dönemde yeni bir bitkisel yağı keşfettik diyebiliriz.

Bu yazımızda sizlere nar çekirdeği yağının saçlara ve cilde uygulanışı ile faydaları konusunda bilgiler vereceğiz.

Nar meyvesi bol miktarda E vitamini içerir ve bu vitaminin çoğunluğu narın çekirdeğinde toplanmıştır.

E vitamini canlandırıcı ve yenileyici etki yapan bir özelliğe sahiptir. Bu sebeple nar çekirdeğini yağ haline getirip cilt üzerinde uygularsanız gençleşmeyi rahatça fark etmeniz mümkündür.

Nar Çekirdeği Yağının Faydaları: Cildi gençleştirir, besler ve sıkılaştırır. Selülitleri sıkılaştırıcı etkisi vardır. Alkol, sigara ve karbonmonoksit gazlarının cilt üzerinde yaptığı tahribatı yok eder. Ciltte oluşan iltihapları iyileştirici özelliği vardır. Kısacası güzellik konusunda sizin için eşsiz bir bitkisel yağ olarak sunabiliriz bu yağı.

Peki bu kadar faydalı bir yağ olan nar çekirdeği yağını nasıl uygularız ve kullanırız. Şimdi parça parça bu konu hakkında kısa kısa bilgi verelim.

Cildi Gençleştirme: Nar çekirdeği yağını bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın. Ardından parmak uçlarınızla masaj yaparak göz altları hariç yüz ve boyun bölgenize yedirin. Daha sonra ılık suyla yıkayarak yüzünüzü temizleyin. Bu yöntemi 2 ay boyunca her gün düzenli olarak uygularsanız, cildinizin yorgun ve yaşlı görünümü giderek yok olacaktır.

Selülitler: 1 fincan suya 7-8 damla kadar nar çekirdeği yağı damlatın ve selülitli bölgelere parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirin. Düzenli olarak uygulamanız halinde selülitli bölgelerde gözle görünür bir azalma olduğunu fark edeceksiniz. Unutmayın ki nar çekirdeği yağı cildi yenileyici ve gençleştirici bir etkiye sahiptir.

Kırışıklıklar: 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı yaş mayayı bir kapta karıştırın ve hazırladığınız bu karışımı cilt üzerine sürerek 20 dakika kadar bekletin.

Bekleme süresinden sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Bu maskenin ardından yatmadan önce %100 organik nar çekirdeği yağı kullanarak cildinize hafifçe masaj yapın. Düzenli olarak kullanmanız halinde cilt kırışıklıklarınızda azalma olduğunu göreceksiniz.

Piyasada farklı markalarda ve fiyatlarda nar çekirdeği yağı bulmanız mümkündür. Size tavsiyem organik olan ürünleri tercih etmeniz olacaktır.

NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZİ YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA DANIŞABİLİRSİNİZ

nar-cekirdegi-yagi-ne-icin-kullanilir

Bu yazı nar çekirdeği yağının saça cilde faydaları kullanımı fiyatı ne için nerede kullanılır satılır ne kadar nasıl elde edilir kullanılır yapılır faydası zararları yararları ne işe yarar neye iyi gelir ibrahim saraçoğlu feridun kunak fiyatları markaları kullananlar kullanıcı yorumları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: Ay çekirdeği mail,Kakao çekirdeği mail,kakao çekirdeği fıstığı mail,nar çekirdeği yağının cilde faydaları,nar çiçeği yağı faydaları,nar çiçeği yağının faydaları,nar çekirdeği yağının kullanımı,nar çekirdeği yağının faydaları ibrahim saraçoğlu,nar yaginin fiyati,nar çekirdeği yağı nasıl yapılır

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.