Morluğa Ne iyi Gelir Kesin Çözüm Nedir

Vücudumuzun farklı bölgelerinde değişik nedenlerden dolayı oluşan morluklar başta bayanlar olmak üzere herkesin canını sıkar. Kimi zaman herkesin görebileceği bir noktada olan morarmalar, güzellik anlayışı ve vücut güzelliği konusunda kusursuz olmak isteyenlerin başına beladır.

Bu yazımızda vücudunuzda oluşan morlukları nasıl yok edeceğiniz konusunda sizlere bitkisel çözümler ve öneriler aktaracağım. Ama önce isterseniz morluğun tanımından konuya girelim.

Morluk Nedir: Tıp dilinde vücut morlukları hematom olarak adlandırılır. Morarma genellikle çarpma ya da deri yüzeyine doğru oluşan sert temaslar sonrasında ortaya çıkar. Derinin alt bölümünde çarpma ve sert müdahaleler sonucunda kılcal damarlarda kopma meydana gelir ve kanama oluşur. Bu kanamanın deri dışına yansıması ise deri yüzeyinde ve ciltte oluşan morluk adıyla ifade edilen renk değişmesidir.

Bu morluklara ek olarak deri ve ciltte şişlik ile ağrı meydana gelir. Deri altında kalan bölgede kanama sürdükçe bu ağrı ve şişme devam eder. Temastan genellikle 5-10 dakika sonra morluk oluşur. Morluğun hızlı bir şekilde geçmesi için müdahale şarttır.

Morluk Tedavisi: Şimdi sizlere morlukların hızlı bir şekilde yok olması için öneriler ve bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsetmek istiyorum.

– Morarma tedavisinde en etkili yöntem morluk oluşan bölgeye hızlı bir şekilde buz kompresi uygulamaktır. Eğer çarpmanın hemen akabinde 30 dakika süreyle deriye buz uygularsanız morarmalar hızlı bir şekilde yok olacaktır. 

– Siyah zeytinin çekirdeği çıka­rılıp ezilir ve lapası moraran bölgeye sarılır.

– Un, zeytin ­yağı ve bal karıştırılarak hamur kıvamına getirilerek morluklara sürülür.

– En çok kullanılan yöntemlerden biride et döverek ezik ve morluk olan bölgeye sarmaktır.

– Çarpmalar, düşmeler sonucu oluşan morarmalara biberiye yağı sürmekte etkilidir. Biberiye yağı uygulamanızın ardından 2 saat sonra morluk geçmeye başlar. 

Bu bitkisel yöntemler ve doğal tedaviler dışında morarma için uygun cilt kremlerini de kullanmanızda fayda var. Eczaneden reçetesiz şekilde alacağınız herhangi bir morluk kremi ya da merhem kısa süre içerisinde morluğu yok edecektir.

Bu yazı morluğa iyi gelen merhem kesin çözüm nedir iyi gelen ilaç hangi krem iyi gelir morluklara ne iyi gelir doğal tedavi yöntemleri morluğa iyi gelen şeyler bitkiler ilaçlar morluk nasıl geçer geçirilir önlenir tedavi edilir kapatılır hızlı iyileşir morarmayı ne önler ne yapılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: morluklara ne iyi gelir doğal tedavi yöntemleri,morluklara ne iyi gelir,morluğa ne iyi gelir,morarmayı ne önler,un zeytinyağı bal morluk,morarmaya bitkisel çözüm,morluğa iyi gelen krem,morluklara anında çözüm,zeytinyağı morluklara iyi gelirmi,ezik ve morluk kremi

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.