Migren için Bitkisel Çözüm

İlk önce şunu belirtmek istiyorum: Migren baş ağrısının süreklilik durumu almış bir halidir. Migrenin oluşum nedenlerini ve ilaçlarla tedavisini sizlere daha önce anlatmıştım. Bu yazımızda migrene karşı uygulanacak en kalıcı çözümü veren bitkisel tedavi yöntemini anlatmak istiyorum.

Tarifi verilen bitkisel tedavi yöntemi kesinlikle çözüm sağlamaktadır ve denenmiş bir yöntemdir. İçinizde hiçbir kuşku kalmadan kullanabilirsiniz.

Migren ağrıları için Arslanpençesi kür olarak kullanılır. Başarı oranı çok yüksek olan bu bitkinin önerilen kullanma şekline göre uygulanması çok önemlidir. Aslanpençesi kürü özellikle bayanların adet dönemi öncesi tetiklenen migren ağrısına karşı da oldukça etkilidir.

Hazırlanışı: 4 – 5 gram (yaklaşık bir tutam) kurutulmuş arslan pençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılarak hafif ateşte 2 dakika kaynatılmaya devam edilir. İkinci dakikadan sonra sıcaklığını kaybettirmeden 10 dakika boyunca demlenir. Daha sonra soğuması beklenir ve süzülür.

Demleme işlemi tamamlandığında mutlaka süzme işleminin yapılması gerekmektedir. 1 ay boyunca bir gün arayla (gün aşırı) 1 su bardağı içilir. 1 aydan sonra 15 gün ara verilir. 15 günlük aradan sonra 6 ay boyunca haftada 2 defa birer bardak içilir. 6 aydan sonra dönem dönem uygulanır.

Uyarı: Kesinlikle demleme süresi tamamlandıktan sonra daha fazla kabın içinde bitkiyi bekletmeyin, süzerek bitkiyi ayırınız.

Dikkat: Arslan pençesi çayı kullanırken içimini kolaylaştırmak için herhangi bir şekilde tatlandırıcı veya başka bir madde kesinlikle ilave edilmemelidir.

Yemek yedikten 1 saat sonra bu çayı içebilirsiniz. Arslan pençesi çayını hazırlarken kesinlikle 10 dakikadan fazla demleme yapmayınız. Hazırlanan arslan pençesinin arta kalanı buzdolabında en fazla 3 gün korunabilir. Daha fazla süreyle bekletmeyin.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

migrene-kesin-cozum

Bu yazı migrene iyi gelen şifalı bitkiler yiyecekler çaylar ilaçlar doğal taşlar yağlar otlar doğal kesin çözüm çare nedir ne iyi gelir migren nasıl geçer tedavi edilir iyileşir hangi doktor bölüm bakar migren için hacamat sülük tedavisi iğne botoks evde ne yapılır migren ağrısını ne tetikler ne geçirir keser konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: migrene bitkisel çözüm,migren tedavisi bitkisel çözüm,Migrene Ne İyi Gelir,migren için bitkisel çözüm,migren agrısının geçmesi için bitkisel,MİGREN BİTKİSEL ÇÖZÜM,migren dogal tedavi,migren için bitkisel tedaviler,migren için ne yapılmalı,migren tedavisi bitkisel

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.