Mide Üşütmesine Ne iyi Gelir Nasıl Geçer

Halk arasında en sık rastlanan ve özellikle kış aylarında sık görülen mide rahatsızlıklarından birisi mide üşütmesidir. Şahsen ben yılda bir kaç kez mide üşütmesi sorunu ve problemi yaşıyorum.

Mide üşütmesi tedavisinde en iyi yöntem bana göre siz de takdir edersiniz ki bitkisel çözümler ve şifalı bitkilerdir. Bu yazımızda mide üşütmesine iyi gelen bitkisel yöntemleri ve doğal çözümleri toparlamaya çalıştım.

– Nane limon mide üşütmesi için önerilen ve en çok bilinen yöntemlerden biridir. Bir bardak suya 1 kaşık nane ve limon kabuklarının kaynatılması suretiyle hazırlanan bu içecek rahatsızlığın şiddetine göre bir çay bardağında günde 2 veya 3 defa içilir.

– Bir fincan kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı karabiber eklenip demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilirse mide üşütmesine iyi gelir.

– Bir fincan kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı mercanköşk eklenip demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilirse mide üşütmesine iyi gelir.

– Zencefil, papatya, ıhlamur ve ada çaylarının birçok rahatsızlığa iyi geldiği gibi mide üşütmesinin giderilmesine yardımcı olduğu görülmüştür.

– Bir miktar taze ve güneş altında toplanmış kekik ince kıyıldıktan sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak, iyice süzüldükten sonra bir kesme şekerin üzerine beş damla damlatılarak kullanılır.

– Havlıcan bitkisinin kökü, dövülüp ezildikten sonra yıldız çiçekleri ile birlikte on beş dakika süre ile suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen posaya yulaf unu karıştırılarak lapa kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan lapa, yatmadan önce ısıtılarak midenin üzerine konup sarılır.

– Havanda dövülerek ezilen çam fıstıkları, süt otu ile birlikte yarım saat süreyle kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya, şurup kıvamına gelinceye kadar, kuşburnu pekmezi ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan şuruptan, rahatsızlık süresince günde üç fincan ısıtılarak içilir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

mide-usutmesine-ne-iyi-gelir

Bu yazı mide üşütmesine iyi gelen şeyler meyveler ilaçlar şifalı bitkiler doğal bitki çayları çorbalar kesin çözüm çare hangi doktor bölüm bakar ne iyi gelir bitkisel çözüm mide üşütmesi nasıl olur geçer anlaşılır giderilir anlarız mide üşütmesini ne geçirir ne kadar sürer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: mide üşütmesine ne iyi gelir,beden temizliği 2015,usutmeyi ne gecirir,mide tmesine ne iyi gelir maranki,mide tmesine orbalar,mide üşütmesi meyve,mide usutmesıne karsı corba,mide üşütmesine iyi gelen çorbalar,yeni saç kesim modelleri bayan,mide üşütmesi için hangi çorba

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.