Mide Ekşimesi Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

Hemen hemen herkeste görülen bir sorun olan mide ekşimesi problemine bitkisel yollarla ve şifalı bitkilerle çözüm bulabileceğinizi biliyor musunuz?

Mide ile özofagus kısmını ayıran kısım sıkıca kapandığında mide ekşimesi olayı gerçekleşir. Yenilen yemeğin sindirilmesi ve mideye ulaşıp rahatlaması için izin süresi gerekecektir bu süre geçmeden mide ekşimesi başlar.

Mide Ekşimesine Bitkisel Çözüm: Nedenleri çok çeşitli olan bir rahatsızlıktır. Hastanın midesinde yanma ile birlikte ekşime de vardır. Ağzına ekşi ve yakıcı bir sıvı dolar. Bu belirtiler aç veya tok karnına görülebilir. Ağır yemekler, bozulmuş yiyecekler, mide veya onikiparmak bağırsağı ülseri, safra kesesi iltihabı, mide ekşimesine neden olabilir.

Tedavinin ilk şartı, hastalığı doğuran nedeni bulmaktır. Doktora gitmek gerekir. Mide ekşimesinden şikayet edenlerin, yemeklerini gayet iyi çiğnemeleri, biberli, baharatlı, ekşili, salamura yapılmış gıdaları terk etmeleri gerekir. Tedavi için aşağıdaki reçeteler de kullanılır.

Tedavi için gerekli malzeme: Karbonat, su.
Hazırlanışı: 1 su bardağı soğuk suya 1 kahve kaşığı karbonat konup, iyice karıştırıldıktan sonra içilmelidir.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ 

mide-eksimesine-ne-iyi-gelir

Bu yazı mide ekşimesine iyi gelen bitkiler nasıl geçer pratik çözümler soda iyi gelir mi hangi bitkiler hangi meyve nasıl geçer neden olur nasıl tedavi olur önlenir mide ekşimesine bakan doktor bölüm hakkında yazıldı.

Gelen aramalar: mide bozulmasına ne iyi gelir,mide ekşimesini ne önler,mide bozulması ne iyi gelir,kandaki iltihabi hangi bitkiler iyi gelir,mide bozulmasi nasil gecer,mide bozulması tedavisi,karbonat nasıl içilmeli mide ekşimesi,mide bozulması pratik tedavi,Mide bozulmasına iyi gelen yiyecekler,safra kesesi iltihabı icin bitkinasıl geçer

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.