Mide Bulantısı Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

Mide bulantısı halk arasında çok sık görülen bir durumdur. Mide bulantısını geçirmek için farklı bitkisel tedavi yöntemleri uygulanır. Mide bulantısına çözümleri bu yazıda bulabileceksiniz.

Sizlere kısa kısa yazacağım bütün bitkisel tavsiyeler denenmiş ve başarıya ulaşmıştır. Malzemeleri kolayca marketlerde veya aktarlarda bulabilirsiniz. Fakat yinede kafanıza takılan bir konu veya detay varsa yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.

Halk arasında midesi bulanan kişinin su içmemesi gerektiği ile ilgili yanlış bir kanı vardır. Tam tersi midesi bulanan kişiye bol bol su içmesi yanlıştır. Çünkü su midedeki asitleri etkisiz hale getirmeyi sağlayacaktır. Su içmenin sonucunda kusma gerçekleşebilir. Kusma insanı yıpratıcı ve kötü bir durum olsa da midenizde rahatlamayı sağlayacaktır.

– Mide bulantısı için halk arasında en çok bilinen yöntem naneli limon olarak geçer. Rahatlama da sağlamaktadır. Bunun için Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı nane ve bir küçük parça kabuğuyla birlikte limon katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı toz zencefil katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı ada çayı katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı ince kıyılmış civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

mide-bulantisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı mide bulantısına iyi gelen şeyler ilaçlar çorbalar isimleri bitki çayı gıdalar hap ne iyi gelir hangi doktor bölüm bakar doğal kesin çözüm bitkisel çare nasıl geçer olur tedavi edilir durdurulur önlenir ne yapmalıyım bileklik iğne dualar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: mide bulantısı nasıl geçer,mide bulantısına ne iyi gelir,mide bulantısına bitgisel çare,biyopsi nasıl yapılır,dilde aft,mide bulantısına ne iyi gelir bitkisel

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.