Mide Ağrısına Bitkisel Çözüm Bitkisel Tedavi

Hemen hemen herkesin hayatta en az bir kere karşılaştığı bir rahatsızlık olan mide ağrısının çok çeşitli nedenleri vardır. Özellikle soğuk ve fazla beslenme mide ağrısının en çok bilinen nedenleri arasındadır.

Çok sık karşılaşılan mide ağrısının tedavisi ve geçmesi için çok farklı yöntemler uygulanır. Biz bu yazımızda sizlere mide ağrısını geçiren bitkisel yöntemler ve bitkisel tedavi yollarından bahsederek mide ağrısına kesin çözüm bulmaya çalışacağız.

– Bir bardak ılık su içmek vücutta oluşan gazı dağıtma özelliği sayesinde sizi rahatlatabilir.

– Kayısı, kuru erik ve incir bağırsak hareketlerini hızlandırır ve potasyum açısından zengin olduklarından mide ağrısına iyi gelebilir.

– Kabuğuyla beraber sindirimi zor olan tüm meyve ve sebzelerden kaçınılmalıdır. Bunlardan özellikle fazla miktarda asit salgılama özelliği olanlar mide ağrılarına sebep olabilirler.

– Hemen hemen her rahatsızlıkta olduğu gibi mide ağrısı olanların da sigara ve alkollü içkilerden kesin olarak kaçınması gerekir.

– Düzenli bir uyku düzeni ve düzenli yenen öğünler mide ağrılarının geçmesine olumlu bir etki yaparlar. Özellikle ramazan ayında ve bayramlarda mide ağrılarının arttığı görülür bunun sebebi mideye aşırı yüklenme ve düzensiz yemek yemedir.

– Evde yapılan vişne suyu ve elma suyunun tüketilmesi mide ağrısına iyi gelir. Vişne suyu karaciğer ve midenin faaliyetlerini düzenlerken, elma suyu bağırsaklara yerleşen parazitlerin dökülmesini sağladığı gibi başta gastrit ve ülser olmak üzere mide rahatsızlıklarına karşı etkilidir.

– Yemeklerde bol bol maydanoz kullanılması mide ağrısına karşı çok iyi gelir. Maydanozun özellikle sap kısmının faydalı olduğu bilinmektedir.

– Papatya çayı mide ve karın ağrılarına iyi gelir. Bu çayın sindirim sistemini düzenlediği ve bağırsaklarda biriken gazın dışarı atılmasına yardımcı olduğu bilinir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

mide-agrisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı mide ağrısına iyi gelen bitkisel çaylar çorba ilaçlar şifalı bitkiler haplar dualar yemek nedir ne iyi gelir ne yapılmalı süt karbonat mide ağrısı nasıl geçer anlaşılır nedenleri doğal kesin çözüm çare hangi doktor bölüm bakar neden olur ne geçirir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: mide ağrısına ne iyi gelir,mide ağrısına iyi gelen şeyler,sac ta cikan sivilce iltihaplanmalar,mide agrisina yovurt iyi gelirmi,Mide ağrısına bitkisel yöntem,mide ağrısına bitkisel çözüm,mide agrisi icin bitki caylari,mide ağrılarına bitkisel çözümler,kadinin ciltine ne i gelir,bitkisel yöntemle mide agrısı nasıl gecer

1 Comment on Mide Ağrısına Bitkisel Çözüm Bitkisel Tedavi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.