Menisküse Bitkisel Çözüm

Menisküs ağrılarından kurtulmak için ameliyat olmanıza ya da onlarca ilaç kullanmanıza gerek yok. Menisküs artık bitkisel yöntemlerle çözüme kavuşabiliyor.

Menisküs rahatsızlığı kendisini şiddetli eklem ve diz kapağı ağrıları ile karakterize eden bir eklem hastalığıdır. Aslında menisküsün nedenleri arasında en çok öne çıkan, diz kapağının kıkırdak sıvısının azalması neticesinde ortaya çıkan menisküs yırtığı ile karakterize deformasyon durumudur.

Menisküsün tedavisinde en yaygın bilinen yöntem hiç şüphesiz ameliyat yöntemidir. Ancak ameliyat olacak kadar ciddi durumda olmayan menisküs hastalarının bitkisel çözümler ve doğal tedavi yollarına başvurmalarında fayda vardır. İşte bu noktada ülkemizin ünlü fitoterapi uzmanlarından Sayın Opr.Dr. Feridun Kunak’ın tavsiyelerini kesinlikle dikkate almak gerekiyor.

Feridun Kunak tarafından geliştirilen ve bir çok hastasında başarılı bir biçimde kullanılan bitkisel lapa sayesinde çok sayıda hasta hem eklem ağrıları, romatizma hem de menisküs sancısı gibi şikayetlerden kurtuldular.

Feridun Kunak menisküs ve diz ağrıları için önermiş olduğu lapa tarimiz aşağıda yer almakta. Çok şiddetli diz ağrısı çekenlerde bu lapanın çok faydalı olduğunu duydum. Umarım sizlerde, fayda görüsünüz. Feridun Kunakın lapa tarifini yayınlamadan önce, kullanılması gereken şifalı yağlardan bahsedelim.

DİZ AĞRILARI İÇİN ŞİFALI BİTKİSEL YAĞLAR: -Peleseng yağı-Çörekotu yağı-Biberiye yağı-Susam yağı-Papatya yağı -Limon yağı. Bütün yağları eşit oranda karıştırıp, ağrıyan bölgeye, masaj yaparak iyice yedirin. Arkasından dizlerinizi çalıştırıcı egzersizleri yapın

AĞRILAR İÇİN BİTKİSEL LAPA GEREKLİ MALZEMELER:
* 1 su bardağı su,
* 1 fincan buğday kepeği,
* 1 fincan zeytinyağı,
* 1 çorba kaşığı kekik,
* 1 çorba kaşığı ince kıyılmış dereotu,
* 1 küçük siyah turp,
* lahana yaprakları,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ: Suyun içine, buğday kepeğini, zeytinyağını, kekiği, dere otunu ve turpları rendeleyip koyduktan sonra lapa kıvamına gelene kadar kaynatın. Hazırladığınız lapayı dayanabileceğiniz sıcaklıkta dizlerinize sürün ve haşlanmış büyük lahana yaprakları ile üstünü kapatın.Streç filmle sararak bekletin.

Bu yazı menisküs nasıl tedavi edilir, menisküse bitkisel tedavi, menisküse iyi gelen bitkiler, menisküse doğal tedavi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: menisküs agrısına ne iyi gelir,menisküse ne iyi gelir,menisküse iyi gelen bitkiler,menisküs yırtığına ne iyi gelir,menisküs yırtığına iyi gelen bitkiler,menüsküse ne iyi gelir,menisküse iyi gelen yiyecekler,menisküse iyi gelen yağlar,menisküse iyi gelen bitkisel yağlar,menisküs ne iyi gelir

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.