Lavanta Yağının Faydaları ve Zararları Nelerdir

Sitemize son dönemlerde yeni kategoriler açarak ve tasarım konusunda yeniliklerle hızlı bir iyileştirme sürecine girmiş bulunuyoruz. Bu sebepten artık bitkisel yağlar kategorisi de açmaya karar verdim.

Bundan böyle her türlü bitkisel yağın özellikleri, faydaları ve kullanımı hakkında size değerli bilgiler aktaracağım.

Kategorimizin ilk yazısında ise en çok sevdiğim yağ olan lavanta yağı hakkında bilgiler vermek istiyorum. Lavanta yağının ne işe yaradığını ve nelere iyi geldiğini merak edenler için kısa kısa bilgileri sizin için toparladım.

– Uyumadan hemen önce yastığınıza bir kaç damla lavanta yağı damlatırsanız çok rahat bir uyku çekmeniz içten bile değil. Zira lavanta yağı nefes açıcı ve rahatlatıcı özelliğe sahiptir.

– Çatlamış ve kurumuş cildiniz var diye üzülmenize gerek yok. Lavanta yağı ile cildinize masaj yaparsanız çok etkili bir nemlendirici vazifesi görür.

– Lavanta yağını kuruyan ve çatlayan dudaklara sürmeniz halinde dudağınız hızlı bir şekilde nemlenir ve kuruluğu yok olur.

– Bu eşsiz yağı uçuklara sürerseniz uçukların iyileşme süreci hızlanır ve kısa sürede söner.

– Lavanta yağını güneş yanıkları için kullanabilirsiniz. Yağa biraz su karıştırarak cilde masaj yaparsanız yanıklara iyi geldiğini göreceksiniz.

– Burnunuzun üzerine bir damla lavanta yağı sürerseniz gün içerisinde göz yaşarmasına engel olabilirsiniz.

– Terleme sorununuz varsa koltuk altınıza her sabah bir kaç damla lavanta yağı sürmenizi öneririm. Gün boyu terlemeyi engeller ve etrafa güzel bir koku yayar.

– Saç diplerine sürerseniz kepek oluşumunu tamamen engellersiniz.

– Su dolu bir kaba bir kaç damla lavanta yağı dökerek ayaklarınızı bu su içine sokun. Ayaklarda oluşan rahatlamayı hemen fark edeceksiniz.

– Lavanta yağını yaralara sürmeniz halinde anti septik etkisi sayesinde hem yaraların dağılmasını engellersiniz hem de yaraları iyileştirmede müthiş bir zaman kazanırsınız.

– Arı ve böcek sokması gibi durumlarında lavanta yağı şişliği engeller ve ağrıyı azaltır.

– Bir beze bir kaç damla lavanta yağı damlatın ve buz ile sarın. Burun kanaması durumunda burun üzerine uygulayın. Kanama daha hızlı şekilde sonlanacaktır.

– Lavanta yağını yemeklerin içerisine 1-2 damlayı geçmeyecek şekilde katarsanız cinsel hayatınıza katacağı rengi fark edebilirsiniz.

Bu yazı lavanta yağı nasıl kullanılır içilir yapılır çıkarılır lavanta yağı fiyatı saça cilde nasıl uygulanır lavanta yağının faydaları zararları lavanta yağının cilde faydaları ve kullanımı nasıldır lavanta yağı nelere iyi gelir neye iyi gelir ne işe yarar nedir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: lavanta yağının zararları,boyun turulmasına argan yağı,lavanta yağı ile argan yağı karıştırılmı,lavanta yağı zararlari,yağı sürerseniz cinsel

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.