Kulağa Su Kaçmasına Ne iyi Gelir Ne Yapılır

Bu yazımızda benimde gıcık olduğum bir konuya çözüm yollarından bahsetmek istiyorum. Konumuz kulağa su kaçtığında kulaktan suyu nasıl çıkaracağımız.

Bazen denizde, havuzda hatta duş alırken bile kulağınıza su kaçar. Bunun sebebi genelde kulağın yapısı veya dikkat eksikliğidir.

Kulağa su kaçması durumunda genelde ağrı veya basınç hissi oluşturur. Bu hissi veya acıyı yaşamamak için ise kulaktan suyun hızlı şekilde çıkarılması lazımdır. Sizlere vereceğim küçük önerileri uygulayarak kulağa su kaçması durumunda kendi kendinize çözüm bulabilirsiniz.

– Hangi kulağa su kaçmışsa kafamızı o yöne doğru eğiyoruz ve su kaçan tarafın ayağıyla zıplıyoruz. Eğer sol kulağa su kaçmışsa kafayı sola eğip sol ayağın üzerinde zıplıyoruz. Eğer sağ kulağa su kaçmışsa bu seferde kafayı sağa eğip sağ ayağın üzerinde zıplıyoruz. Böylece kulağa kaçan sular dışarı çıkıyor.

– Su kaçan kulağınız yastığa gelecek şekilde yatın. Bir kaç dakika yatar pozisyonda bekledikten sonra yer çekiminin yardımıyla kulağa kaçan su dışarı çıkacaktır. 

– Düşük ayarda çalıştırdığınız saç kurutma makinesi yardımıyla kulağınıza kaçan suyu kurutabilirsiniz. Kulak deliğine hafif şekilde sıcak hava vermek kulak içerisinde toplanan suyu azaltır.

– Reçetesiz şekilde eczanelerde satılan antiseptik kulak damlalarından birini kullanabilirsiniz. Damlayı su kaçan kulağınızın içerisine 2-3 damla damlatın ve kafanızı su kaçan kulağınız aşağıya gelecek şekilde ters çevirin. Kulağa kaçan su bu sayede damla ile birlikte dışarı çıkacaktır.

Evet kulağa su kaçınca yapmanız gerekenler bunlar. Bana kalırsa bunları uygulamaya hiç gerek yok. Havuza, denize, duşa girmeden kulağınıza küçük bir kulak tıkacı takmanız yeterli olacaktır.

Bu yazı kulağa su girmesi tedavisi kulağa su girince ne yapılır ne yapılmalı kulağa su kaçtığında ne yapmalı nasıl çıkarılır kulağa su kaçmasına ne iyi gelir çözüm ne yapılır hangi ilaç iyi gelir kulağa su kaçınca nasıl çıkar yapılması gerekenler ağrı yapar mı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kulağa su kaçmasına ne iyi gelir,ibrahim saraçoğlu kulağa su kaçması,elsiydi tv su kaarsa neyaplr,kulaga su kacmasi agri yaparmi,kulaga su kacmasi bitkisel tedavi,kulağa su kaçması bitkisel çözüm,kulağa kaçan su bitkisel cözüm,kulağa su kaçınca ne yapılır,kulağa su kaçarsa ağrı yaparmı,Kulağa su kaçınca bitkisel çözüm

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.