Kolesterol için Bitkisel Çözüm

Kolesterol nasıl geçer ya da kolesterole ne iyi gelir sorusunu soranlardan mısınız? Kolesterol için şifalı bitkilerle bitkisel çözüm yolları ve tedavisini öğrenmek ister misiniz?

Kolestrol insan vücudu için gerekli bir madde olsada, herşeyin fazlasının zarar olduğu gibi yüksek kolestrolde insan sağlığı için zararlıdır.

Soya,üzüm çekirdeği özü, greyfurt,enginar, ananas hapları, yeşil çay, zencefil, biberiye, kuşburnu, kekik, kırmızı pul biber, sivribiber bitkiler kolestrolün dengelenmesi için insan vücuduna faydalıyken; tereyağı, margarin, balıkyağı, kaz yağı, sığır yağı, koyun iç yağı, tavuk yağı ve hindi yağı, sakatat, yumurta sarısı, krema, hamur işi, şeker, fazla tuz, kestane, ve kuruyemişlerin fazlaca kullanılması kolestrol açısından vücudumuz için zararlıdır.

Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki kolestrol dengemizin korunması açısından yararlı bitkilerle hazırladığı kolestrol için tavsiyelerini ve karışımlarını bizlerle paylaştı.

1- Ayrık kökü, ardıç tohumu, zeytin yaprağı, kekik, biberiye karıştırılıp çay gibi demlenerek içilirse kolesterolün düşmesine etki eder.

2- Biberiye ve zerdeçal baharatları toz haline getirilip yemeklere yarım çay kaşığı ilave edilebilir.

3- Aşırı derecede olmamak şartıyla yeşil çayın kolesterol düşürücü etkisi ispatlanmıştır.

4- 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı kadar toz zencefil atılarak 10 dakika demlenir. Hergün 3 bardak içilir.

5- 1 bardak suya 10 gram zerdeçal atılarak 10 dakika kaynatıldıktan sonra hergün 2-3 bardak içilebilir.

6- 1 bardak kaynar suyun içine 10 gram sarı kantaron atılarak 10 dakika demlenir ve hergün 2 bardak içilebilir.

Bu yazı kolesterol nasıl geçer, kolesterole ne iyi gelir, kolesterol için şifalı bitkiler, bitkisel kolesterol tedavisi, kolesterolü düşürmek için tavsiyeler, kolesterolü düşürme yöntemleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kolesterole bitkisel cozum,kolesterol ne iyi gelir,kolestrole bitkisel,BİTKİSEL BESLENME,kolestrol bitkisel çözüm,kolestrole bitkisel çözüm,kolesterol için bitkisel,kolesterol e hangı yeyecekler iyi gelir,kuşburnu kolesterole iyi gelirmi,hiper kolesterol faydalı bitkiler

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.