Kol İnceltme Hareketleri

Biz kadınlar isteriz ki bütün vücudumuz formda ve zinde olsun. Bu sebeple vücudun her noktasına farklı şekilde ilgi gösterir ve zaman harcarız.

Bu yazımızda kolların nasıl incelmesi gerektiği ve kol bölgesinde bulunan sarkma ve yağların nasıl yok edileceğini sizlere anlatacağız.

Birden alınan ve verilen kilolar sonucunda kollar sarkık bir hale gelir ve bu sarkıklığı gidermek için mutlaka spor ve egzersiz yapmanız gerekir.

Sarkık kolları olan arkadaşlarımız için hazırladığımız bu yazıyı okumadan önce mutlaka şunu bilmelisiniz. Kolları incelten hareketler diğer bölgesel incelme yöntemleri gibi tek başına fayda vermez. Kısa vadede fayda sağlasanız bile uzun vadede daha fazla kilo olarak size dönüş yapacaktır. Onun için kol egzersizlerine başlamadan önce mutlaka diyet uygulamanız şart. Bu şekilde kollarda kalıcı incelme sağlayabilirsiniz.

Kollardan kilo vermek için yapılacaklar ile genel olarak kilo vermek için yapılması gerekenler aynı, çünkü bölgesel olarak kilo vermek mümkün değil. Kolların incelmesi için öncelikle vücudun yağ yakmaya başlaması gerekiyor. Yeterince kilo verdikten sonra ister kollarınız ister diğer bölgeler için şekillendirici özel egzersizler yapabilirsiniz. Kilo vermek içinse, protein bakımından zengin ve az karbonhidrat içeren bir diyet uygulayabilirsiniz. Yağ yakımını hızlandıran kardio egzersizleri size kilo vermede yardımcı olacaktır.

Kollarda bulunan fazla yağdan kurtulmak için öncelikle kendinize uygun bir diyet programı belirlemeli ve her gün egzersiz için vakit ayırmalısınız. Yüksek proteinli, düşük karbonhidratlı diyetler size gün boyu gereken enerjiyi sağlarken daha az kalori alarak daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

Bir diyet listesi oluşturduktan sonra haftanın en az 3-4 gününü yine en az 45 dakika olmak üzere spora ayırın. Düzenli egzersizler ile yaktığınız kaloriyi arttırarak kilo vermeyi hızlandırabilir ve vücudunuza şekil verebilirsiniz.

Kilo vermeden önce ağırlık egzersizleri yaparsanız aldığınız proteinler ile kaslarınız büyüyeceğinden kollarınız istemediğiniz kadar kalınlaşır. Bu nedenle öncelikle vücudun yağ yakmasını beklemeli ve kollara yönelik ağırlık egzersizlerine bundan sonra başlamalısınız.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

kolu-incelten-hareketler

Bu yazı kol inceltme egzersizleri diyeti hareketleri videosu resimli anlatımlı kol zayıflatma kolu incelten krem spor aletleri kol nasıl zayıflar incelir koldaki yağlar nasıl eritilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kol inceltme,kol inceltme hareketleri,kol nasıl incelir,kol sarkıklığı için egzersiz,kollar nasıl incelir,ALOE VERA KOL İNCELTME,kol incelten hareketler,kolları inceltme hareketleri,kol sarkıklıkları ıcın hareketler,kol sarkikligi

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.