Kirpik Güzelliği ve Bakımı

Güzellik denilince akla ilk gelen unsurlardan birisi göz güzelliği ve göz bakımıdır. Göz bakımı içerisinde oldukça önemli bir yeri de kirpiklerin bakımı ve makyajı konusu ilgilendirir.

Peki düzgün ve sağlıklı kirpikler nasıl olur? Kirpiklerinizin bakımı için evde neler yapabilirsiniz? Şimdi size bu yazımızda kirpiklerin sağlıklı ve güzel olması için neler yapılabileceğinden bahsedelim.

Bakım: Kirpiklerinizi sağlıklı ve kaymak gibi düzgün ve parlak yapmak için maskarayı çıkarın ve yatmadan evvel kirpiklerinize bakım yapın.

İyi bir makyaj çıkarıcı kullanın. Daha sonra kirpiklerinizi bir kaş tarayıcı ile tarayın. Bu kirpiklerinizin bakımlı görünmesini sağlarken parlaklık da verecektir.

Kıvrım: Direkt aynaya bakın ve kirpiklerinizi kirpik makasıyla kıvırın ve dalgalandırın. Bunu yaparken makası kirpiklerinizin en dibine kadar getirin. 5 saniye tuttuktan sonra bırakın. Bu işlemi asla gözünüzde maskara varken yapmayın. Çünkü maskaralı kirpiğe makas kullanırsanız kirpikleriniz kırılır.

Uygulama: Kirpikleriniz de topaklanma ve yığılmayı engellemek için öncelikle maskaranızı silin. Daha sonra kirpiklerinizin köklerinden itibaren kıvırın.

Bir kat maskara uyguladıktan sonra ikinci bir kat daha maskara uygulamak isterseniz, ikinci işlemi kirpikleriniz kurumadan yapın. Yoksa kirpikleriniz birbirine yapışır. Eğer yapışma olursa, önce kirpiklerinizi kurumaya bırakın. Daha sonra kaş tarağı ile tarayın.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

kirpik-nasil-cizilir

Bu yazı kirpiğe iyi gelen bitkisel yağlar ne iyi gelir nasıl evde sağlıklı doğal bakım yapılır kirpik nasıl uzatılır takılır uzar temizlenir kıvrılır kirpikleri ne uzatır ne sürülür konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kaş ve kirpik bakımı nasıl yapılır,kirpik güzelliği,kirpik güzelliği için,kipriklere bakim,ahmet maranki kirpik bakimi,kirpik bakımı nasıl,ahmet maranki kaş ve kirpik,doğal yolla kirpik ve kaşlarımı nasıl uzata,saç kaşıntısına iyigelen canan karataydan,kaş ve kirpiğini çogaltanlar

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.