Kiraz Sapı Çayının Faydaları ve Yapılışı

Bitkisel çayların faydalarını bilmeyen yok. Bu yazımızda benim favorilerim arasında yer alan kiraz sapı çayı hakkında kısa kısa bilgiler vermek istiyorum.

Özellikle zayıflamak isteyen ve vücudundan ödem atmak isteyen arkadaşlar bu müthiş çayı mutlaka denemeli.

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır? Yarım litre civarı sıcak suya 30 gram kadar kiraz sapı eklenir ve ardından 10 dakika süreyle demlenir. Hazırlanan çay her gün 3 fincan olarak mutlaka aç karnına tüketilir. Özellikle kiraz sapı çayı menopoz dönemi geçiren kadınlar için çok faydalıdır.

Kiraz Sapı Çayının Faydaları: Yaz mevsimi yavaş yavaş geliyor ve kirazlar manav tezgahlarında yerini aldı. Peki kiraz sapı çayı ne işe yarar nasıl kullanılır faydaları nelerdir bunları merak etmiyor musunuz?

– Kiraz sapı çayı aşırı derecede idrar söktürücü özelliği ile böbreklerin dostudur. Böbreklerin rahat çalışmasını sağlar ve boşaltım sistemini hızlı çalıştırır. Taş ve kum birikimini neredeyse tamamen engeller.

– Ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını sağlaması sayesinde başta romatizma olmak üzere gut hastalığı, eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin bitkisel tedavisinde ısrarla önerilir.

– Zayıflamak ve forma girmek isteyen bayanlar mutlaka kiraz sapı çayı tüketmeli. Çünkü kiraz sapı vücutta bulunan ödemleri atar, metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermenize oldukça yardımcı olur.

– Sistit ve tansiyon hastalıkları için oldukça faydalıdır. Ürenin bitkisel tedavisi için eşi bulunmaz bir bitkisel karışımdır.

– Kiraz saplarını kullanarak hazırlayacağınız banyo suyu veya cilt temizleme suyu ile cildinizin nefes aldığını kendinizde kolay bir şekilde hissedebilirsiniz.

kiraz-sapi-cayinin

Bu yazı kiraz sapı çayının faydaları yan etkileri zararları faydası hazırlanışı yapılışı zayıflatır mı kiraz sapı çayı nasıl hazırlanır yapılır demlenir kullanılır içilmeli kaynatılır kiraz sapı çayı neye yarar neye iyi gelir ne zaman içilir ne kadar süre içilmeli ne işe yarar doğadan kullananlar kullanıcı yorumları içenler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kiraz sapi cayi ne ise yarar,kiraz sapı ne işe yarar,kiraz sapı ne işe yarıyor,kiraz sapları ne işe yarar,kiraz sapinin yararlari,kiraz sapı neye yarar,doğadan kiraz sapı çayı,kiraz sapı çayı ne işe yarıyor,kiraz sapı çayı nasıl demlenir,kiraz da yazı

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.