Kiraz Detoksu Nedir Ne Zaman Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlere Ahmet Maranki ve Şeyda Coşkun tarafından ısrarlar önerilen ve fazla kilolardan kurtulmamızı sağlayan kiraz detoksu hakkında bilgi vermek istiyorum.

Yazımızda kiraz detoksunun ne zaman ve nasıl yapıldığını, faydalarını ve tarifini bulabilirsiniz. Kiraz detoksunu doğru uygularsanız 3 gün içerisinde 2-6 kilo vermeniz mümkün.

Kiraz Detoksunun Faydaları Nedir? İdrar söktürücü özelliğiyle böbreklerin dostu olan kiraz, vücudu zehirli maddelerden temizler. Yapısında bulunan kinik asitle böbreklerin taş ve kum yapmasını önlediği ve varsa zamanla döktüğü, ayrıca safra kesesi taşının dökülmesine yardımcı olduğu da bilinmektedir. Vücuttaki fazla suyun atılmasıyla, dolaylı olarak zayıflamaya yardımcı olur.

Kiraz Detoksu Nasıl Yapılır? Kiraz detoksu yapan birinin günü 3 öğün ile geçirmesi ve mümkün olduğunca her gün aynı saatlerde beslenmesi gerekir.

Kahvaltı: 3 bardak bitki çayı ( mümkünse kiraz sapı çayı ) içmeli ve kilosu 60-70 kilo arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz yemeliler.

Öğle: 3 bardak bitki çayı ( mümkünse kiraz sapı çayı ) ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz yenmeli.

Akşam: 3 bardak bitki çayı ( mümkünse kiraz sapı çayı ) ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz yenilir.

3 gün süreyle devam eden kiraz detoksu veya kiraz diyetinde, her öğünde en az 3 fincan çay ve PH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali sular bolca tüketilmelidir. (En az 2 litre) Bitki çaylarının içine tatlandırıcı olarak sadece ama sadece hakiki çiçek balı kullanmanız kesinlikle tavsiye edilir.

Kiraz seçme aşamasında çok tatlı ve şekerli olan Napolyon kirazı yerine, daha doğal sarımtırak, beyaz ve diğer küçük kirazlar tercih edilmesinde fayda vardır. Mümkünse ithal kiraz kullanmamaya çalışın, yerli ve doğala yönelin. Mesela Amasya ve Giresun bu konuda oldukça kaliteli kiraz çıkaran iki ilimiz.

Kiraz detoksuna başlamadan 3 gün önce, detoksunu etkisini artırmak amacıyla kırmızı et, kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek gibi gıdaları tüketmemeye özen göstermelisiniz. Bu ürünlerden uzak kalmanız kiraz detoksunun daha çok başarıya ulaşmasını sağlayacaktır.

KİRAZ DETOKSU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

kiraz-detoksu-tarihleri

Bu yazı kiraz detoksu ne zaman yapılır nedir ne işe yarar neye iyi gelir 2017 2018 2019 2020 şeyda coşkun ile kaç kilo verilir zayıflayanlar zararları zamanı nasıl yapılır yapılıyor yan etkileri tarihleri yapanların yorumları yapanlar yapan var mı uygulayanlar sonrası beslenme kiraz detoksunun faydaları zararları yapanlar uygulayanlar deneyenler 2017 2018 2019 2020 ahmet maranki sapı diyeti hangi ayda yapılır kaç kilo verdirir kadınlar kulübü hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.