Kıl Kurduna Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Kıl kurdu önceleri sadece çocuklarda görülen bir rahatsızlıktı. Fakat özellikle son yıllarda giderek yetişkinler arasında da görülmeye başladı.

Bu yazımızda ilk önce kıl kurdundan korunmak için bir kaç uyarıda bulunacağız. Daha sonra ise kıl kurdunun bitkisel tedavisine yardımcı olacak yiyecekleri ve bitkileri sizlere sıralayalım.

Kıl kurdu bulunan çocukların sabah uyandığında makat bölgesi sabunlu su yardımı ile yıkanmalı. İç çamaşırları değiştirilmeli, yeni külot giydirilerek, kirliler sıcak suda yıkanıp, kaynatılarak kızgın ütü ile ütü yapılmalı. Bir haftalık tedavi sırasında bu uygulama yeniden bulaşma riskini azaltacaktır.

Kıl Kurdu için Bitkisel Tedavi: İsterseniz ilk önce kıl kurdunun bitkisel tedavisinde kullanabileceğiniz doğal ürünleri sıralayalım; Havuç, Soğan, Kuşkonmaz, Patlıcan unu, Sarımsak, Zeytinyağı, Sirke, Süt.

Hazırlanışı ve Kullanım Şekli
– Rendelenmiş havuç, dövülmüş soğanla birlikte suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya sirke ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan bu karışımla makat, rahatsızlık süresince günde 2 sefer yıkanır.

– Kuşkonmaz, zeytinyağı ile birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen karışıma kurutulmuş patlıcan unu ilave edilerek merhem kıvamına gelinceye kadar süt ile yoğrulur. Hazırlanan krem rahatsızlık süresince günaşırı makata sürülerek uygulanır.

– İstenilen miktarda sarımsak dövülüp ezildikten sonra süt ile pişirilir. Süzülerek elde edilen sıvıdan yemekten sonra ve yatmadan önce bir fincan ısıtılarak içilir.

– Rahatsızlık süresince makat, her gün 3 saat ara ile sirkeli su kullanarak yıkanır.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

kil-kurduna-ne-iyi-gelir

Bu yazı kıl kurduna iyi gelen yiyecekler şifalı bitkiler ilaçlar bitkisel çözüm sirke en etkili ilaç kekik ne yapılır ne iyi gelir hangi doktor bölüm bakar doğal kesin çözüm çare tedavisi nedir kıl kurdu nasıl bulaşır olur geçer öldürülür dökülür biter gider yok olur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kıl kurduna ne iyi gelir,kıl kurdu nasıl geçer,kıl kurdu nasıl dökülür,bağırsak kurdu nasıl dökülür ahmet maranki,kıl kurdu nasıl düşürülür,kıl kurdu kesin çözüm,bagirsak kurdu nasil dokulur,ahmet maranki kıl kurdu nasıl dökülür,kıl kurduna iyi gelen yiyecekler,Kil Kurdu Nasıl Yok Olur

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.