Keçiboynuzu Çayının Tarifi ve Faydaları

Özellikle erkekler için en anlamlı ve en değerli bitkisel çay tariflerinin başında gelir keçiboynuzu çayı.

Sitemizde keçiboynuzunun faydalarını ve yararlarını daha önce anlatmıştık. Peki keçiboynuzu çayı desek ne dersiniz?

Özellikle son dönemde İbrahim Saraçoğlu hocamız tarafından ısrarlar önerilen bu çay hem zayıflamak hem de cinsel performans için oldukça etkili.

Keçiboynuzu Çayı Nasıl Hazırlanır? Keçiboynuzu çayını hazırlamak için farklı tarifler bulabilirsiniz. Ben burada en kolay olanını paylaşacağım.

4-5 tane kurutulmuş keçiboynuzu bir litre kadar kaynamış suyun içine atarak 45 dakika kadar bekletin. Dilerseniz keçiboynuzlarını suya attıktan sonra çok kısık ateşte bekletebilirsiniz. Daha sonra süzerek sıcak ya da soğuk olarak içebilirsiniz. Keçiboynuzlarını kullanmadan önce iyice yıkamayı ihmal etmeyin.

Keçiboynuzu Çayının Faydaları: Prostat enfeksiyonlarının tedavisine yardımcı olur, İshali geçirir, Sindirim sistemi sorunlarını hafifletir, Kemikleri güçlendirir, Kilo kaybını destekler, Öksürüğe iyi gelir.

Keçiboynuzunun Yan Etkileri: Keçiboynuzunun bilinen ve yaygın bir yan etkisi yoktur. Ancak hamile ve emziren kadınların yiyeceklerle birlikte tükettiği keçiboynuzu dışında ekstra bir (toz şeklinde ya da çay olarak) keçiboynuzu tüketmesi tavsiye edilmez.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

keciboynuzu-cayi-zayiflatirmi

Bu yazı keçiboynuzu çayının faydaları zararları hazırlanışı yan etkileri ibrahim saraçoğlu neye iyi gelir ne işe yarar nasıl hazırlanır yapılır demlenir içilir kullanılır kilo aldırır mı verdirir mi zayıflatır mı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: keçi boynuzu nasıl demlenir,keçiboynuzu çayı nasıl hazırlanır,keçiboynuzu çayı zayıflatırmı,keçiboynuzunun faydalari ve zararlari

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.