Kaşıntı Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Kaşıntı problemi bazen bir hastalığın neticesi, bazen de bir hastalığın habercisi olarak ortaya çıkar. Çoğu durumda nasıl başladığı tam olarak tespit edilemeden kısa sürede kendiliğinden geçen kaşınma problemleri bazı durumlarda daha uzun sürer ve mutlaka tedavi gerektirir.

Biz bu yazımızda kaşınmaya karşı alternatif yollarla çözüm aramaya çalışanların başarılı olduğu bazı örnek kürleri sizlere anlatacağız.

Kaşıntı hastalığı veya kaşınma sorunu için kullanılabilecek şifalı bitkiler ve doğal çözümler için şu bitkileri kullanabilirsiniz.

Malzemeler: Ebegümeci, Ardıç meyvesi, Susam yağı, Gül suyu, Dul avrat otu, Kırlangıç otu

– Eşit miktarda Dul avrat otu, ebegümeci ve ardıç meyveleri yarım saat kaynatıldıktan sonra demlenen çaydan hastalık geçene kadar günde 2-3 fincan tok karnına içilir.

– Kırlangıç otu kurutularak dövülüp toz haline getirilir. Elenen toza, krem kıvamına gelene dek susam yağı eklenerek karıştırılır. Hazırlanan krem gül suyu ile birlikte hastalıklı veya kaşıntı olan bölgeye sürülür.

– Cilt sabun ile yıkanarak temizlendikten sonra, vücut her gün susam yağı ile ovulur ve kaşınan yere kırlangıç otu merhemi sürülür. Bu şekilde kaşınma sorunu kısa sürede geçecektir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

kasintiya-iyi-gelen-sabun

Bu yazı kaşıntıya iyi gelen bitkisel sabunlar yağlar ilaçlar bitki çayları losyon yiyecekler şampuan neden olan hastalıklar ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare nedir kaşıntı nasıl oluşur geçer geçirilir önlenir tedavi edilir durdurulur ne yapmalı hangi doktor bölüm bakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kasinti nasil giderilir,kaşıntıya hangi doktor bakar,vucut kasintisi giderici bitki,kaşıntı hastalığına doğal çözüm,kasinti hangi doktor bakar,vucuttan kasinti nasıl gider,hangi bitki kaşıntıya iyi gelir,göz kizarikli ve kasinma bitkisel cözüm,göz kaşıntısı nasıl gider,ebegümeci otu ile yapılan kaşıntı ilacı

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.