Karın Şişkinliğine iyi Gelen Şeyler Bitkisel Çözüm

Bir erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer derler ama ne yazık ki bazen mide konusunda işi biraz abartırız ve karın şişkinliği oluşabilir.

Aslına bakarsanız karın şişkinliğine neden olan tek şey yemeği fazla kaçırmak değildir. Farklı nedenlerle karın şişkinliği oluşması durumunda bitkisel çözüm ve doğal yöntemlerle şişkinliğe son verebilirsiniz. Dilerseniz ilk önce karın şişkinliğinin tanımından başlayalım.

Karın Şişkinliği Nedir? Karın şişkinliği karında bir dolgunluk ve gerilme hissiyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Genellikle sindirim sisteminin normal işlevinin bozulmasıyla bağırsak gazında artış olması sonucu ortaya çıkar.

Karın Şişkinliği Tedavisi: Karın şişkinliğine gaz üretim artışı, kabızlık ya da fazla ciddi olmayan sindirim rahatsızlıkları neden oluyorsa tedavi şunları içerir:

– Lifli gıda tüketimini artırma.

– Bitkisel yöntemlerle bağırsak temizliği.

– Beslenme alışkanlıklarını değiştirme.

Karın Şişkinliğine Ne iyi Gelir? Karın şişkinliğini önlemenin yolu tamamen doğru beslenme ile mümkündür. Size vereceğimiz önerilere uymanız bu problemi engelleyecektir.

– Taze sebze ve meyveler tüketin. Çünkü bunlar bol lif kaynağıdır ve kabızlığı önler.

– Bol su içmek sindirim sistemi sağlığının devamını ve bağırsakların nemli kalmasını sağlayarak atıkların sindirim sisteminde ilerlemesini kolaylaştırır.

– Meşrubatlardan ve karbonatlı içeceklerden kaçının.

– Doğal ve taze yiyecekler tüketin. Hazır ve paket yiyecekler katkı maddeleri içerdikleri için sindirimleri zordur.

– Yüksek sodyum içerikli yiyeceklerden kaçının.

– Kafeinden uzak durun. Kafein uyarıcı etki yaparak sindirim sisteminin aşırı çalışmasına ve yorulmasına neden olabilir.

– Sindirimi zor olan yüksek yağ içerikli yiyeceklerden uzak durun.

– Özellikle kahvaltı öncesi egzersiz ve hareket bağırsak faaliyetlerini artırır.

– Günlük lif alımını kademeli olarak artırarak, 25-30 grama yükseltin.

Karın Şişkinliğine Bitkisel Çözüm: Melisa, anason, zencefil, havlıcan, kekik ve ada çayı karın şişkinliğine iyi gelen ve sindirimi kolaylaştıran bitkisel çaylardır. Bu çayları tüketerek kısa sürede bağırsaklarınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA KARIN ŞİŞKİNLİĞİ HAKKINDA SORULARINIZI İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

karin-siskinligine-bitkisel-cozum

Bu yazı karın şişkinliği büyümesi için ilaç dua detoks diyet şişkinliğini ne giderir ne zaman başlar hangi bölüm bakar doktora gidilir iyi gelen bitki çayları şeyler egzersizler neden olur oluşur tedavisi nedenleri nasıl gider geçer iner giderilir sebepleri giderilmesi nedeni evde iyi gele şeyler bitkisel çözüm konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: karın şişkinliğine ne iyi gelir,şişkinliğe iyi gelen bitki çayları,çocuklarda karın şişkinliğine ne iyi gelir,şişkinliğe iyi gelen şeyler,karın şişliğine ne iyi gelir,karın şişliğine ne,şislige iyi gelen bitkiler,karin sisligine iyi gelen corba,karın şişliğine iyi gelen bitki çayları,karın şişkinlikleri olanların yorumları

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.