Karın Ağrısı Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

İnsanların en sık şekilde karşılaştığı ağrıların başında karın ağrısı gelir. Bazı zamanlar beslenme ile alakalı bazı durumlarda ise soğuk algınlığı neticesinde karın ağrıları gözükmektedir.

Biz bu yazımızda sizler için karın ağrısına iyi gelen bitkileri, yiyecekleri ve içecekleri derledik. Aynı zamanda bu alternatif çözümleri nasıl uygulayacağınızı anlattık. Hadi deneyin bakalım umarım işinize yarar.

– Bir miktar tatlı badem içi havanda dövülmek suretiyle ezilip süt ile karıştırılarak içilir. Özellikle bebeklerin karın ağrısı için faydalı olur.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane ve küçük bir parça limon kabuğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı acı pelin katılıp soğuduktan sonra ağrılı durumlarda yudum yudum aç karnına kullanılır.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir su bardağı soğuk suyun içine bir çay kaşığı benekli yılanyastığı katılıp sekiz saat beklendikten sonra, süzülerek, her Öğünden önce ve sonra birer yudum olmak üzere günde altı yudum ve her seferinde bardak, sıcak suyun içinde ısıtılarak içilir.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı san şebboy katılıp soğuduktan sonra ağrılı durumlarda günde üç çay kaşığı aralıklarla birer çay kaşığı olarak kullanılır. Daha büyük doz olarak kullanılması bitkinin zehirli olmasından ötürü sakıncalıdır.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı şahtere katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir litre üzüm sirkesinin içine, havanda iyice dövülmüş olan 3/4 anason katılıp kaynatılmasının ardından, süzülerek elde edilen anason posası alınıp üzerine yarım kahve fincanı yakılmış ve dövülmüş bir çorba kaşığı şap ilave ettikten sonra, iyice karıştırılarak temiz bir tülbentin arasına konulup karın bölgesinin üzerine bağlanır.
– Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı çörek otu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
– Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı tarhun tohumu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.

– Bir adet iri baş soğan mikser yardımıyla sıkıldıktan sonra elde edilen suyu bir kahve fincanı suyun içine bir çay kaşığı katılarak içilir.
– Karnın üzerine iki kat havlu koyulup üzerinde kızgın ütü gezdirilir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

karin-agrisina-iyi-gelen

Bu yazı karın ağrısına iyi gelen çaylar içecekler şeyler yemekler dualar meyveler ne iyi gelir yaklaşım sıcak su torbası kim hangi doktor bölüm bakar karın ağrısı nasıl geçer geçirilir başlar tedavi edilir olur oluşur anlaşılır ne yapılır tavsiyeler en iyi ilaç çorba hangi ağrı kesici kullanılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: karin agrisina nea ne iyi gelir,karın ağrısına bitkisel çözüm,karın ağrısı için bitkisel ne yapmalı,bas agrisina nea ne iyi gelir,karın ağrısı kesen bitkisel çay,karın ağrısına ne iyi gelir ahmet maranki,karın ağrısı nasıl geçer,ishal ve karın ağrısına ne iyi gelir,geçmeyen soğuk algınlığında karın ağrısı,bitkisel karın ağrısına kesin çözüm

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.