Kansızlık İçin Bitkisel Çözüm

Anemi yada halk arasında bilinen diğer adıyla kansızlık farklı biçimlerde tanımlanabilen bir kan hastalığıdır. Anemi kırmızı kan hücrelerinin fonksiyon ve sayılarında ortaya çıkan anormallik olarak tanımlanabilir.

Şimdi sizlere kansızlık sorunu ile savaşmak için ünlü herbalist Ahmet Maranki tarafından önerilmiş bitkisel çözüm önerileri hakkında kısa kısa bilgi vermek istiyorum.

Kansızlık ve Anemi için Bitkisel Tedavi: Kansızlığa iyi gelen bitkisel tedavi yöntemlerini sizlere sunmadan önce ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Malumunuz halkımız tam bir çay tiryakisi durumunda. Çay içerken içerisine birkaç damla limon damlatarak içmek çayın faydasını arttırdığı gibi demir emilimini önleyerek anemiye karşı engel olacaktır. Sağlığınız için günde 4 bardaktan fazla çay tüketmeniz önerilmez.

Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki anemi ile savaşmanız için size şu önerilerde bulunuyor.

– Çilek kökü, oğul otu, atkuyruğu, sinirli yaprak ve keklik çayı içmek anemi hastalığı için oldukça faydalıdır.

– Anemi için havuç ve turp ilk önce kabukları soymadan rendelenir, daha sonra içine biraz lahana ve ıspanak doğranır. Zeytinyağı ve limon ilave edilerek salata şeklinde tüketilir.

–  Her gün 3 çay bardağı pancar suyu sabah-öğle-akşam şeklinde tok karnına içilir.

– Yer elması haşlandıktan sonra tüketilir

– 250 gram sıcak suyun içerisine 10 gram kadar maydanoz tohumu karıştırıldıktan sonra 10 dakika bekletilip, her gün 2 su bardağı içilebilir.

– 250 gram sıcak suyun içerisine 8 gram ısırgan yaprağı eklenir ve 10 dakika süreyle beklenir. Bu karşımı her gün 2 bardak içilir.

–  2 litre suyun içerisine 30 gram enginar yaprağı, 1 su bardağı çekirdeksiz taze siyah üzüm, 1 kaşık pelin otu karıştırılır. Kısık ateşte bir saate yakın hafifçe kaynatılır. Soğuduktan sonra süzülerek balla tatlandırılır ve 10 gün boyunca her gün 3 bardak içilir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

kansizliga-iyi-gelen-besinler

Bu yazı kansızlığa anemiye iyi gelen besinler kuru meyveler bitkisel çaylar kür meyve ilaçlar bitkiler içecekler kansızlık anemi nasıl teşhis tedavi edilir anlaşılır ölçülür giderilir önlenir çözülür kansızlığa anemiye ne iyi gelir doğal kesin bitkisel tedavisi çözüm çare konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kansızlığa iyi gelen bitkisel çaylar,kansızlık tedavisi için bitkisel çaylar,sıcak çarpınca ne yapmalıyız

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.