Kansere Ne iyi Gelir Kanser için Neler Yenir

Kanser hastalığı ne yazık ki tıbbın çare olamadığı bir durum. Kanserden korunmak için ise tıp dışında en önemlı etken beslenme alışkanlıkları. Kansere karşı ne iyi gelir, kanserden korunmak için neler yenir derseniz onlarda bu yazıda.

Günümüzde yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde kanser hastalığının nedenleri arasında genetik faktörlerden çok daha fazla etkili olan şeyin,çevresel etkenler ve özellikle de beslenme alışkanlıkları olduğu ortaya çıkmıştır. Ancak kansere iyi gelen yiyecekler de yok değil.

İşte sizlere kanseri önleyen ve kanser hücrelerinin oluşmasını yayılmasını engelleyen doğanın mucizesi niteliğindeki bitkiler ve özellikle de meyveler ve sebzeler.

Sebzeler: Soğan, sarımsak, lahana, havuç, ıspanak, marul, kıvırcık, salatalık, pazı ve asma yaprağı, karnabahar, pırasa, şalgam, turp, maydanoz, tere, nane, rota, biber, taze fasulye, bezelye, bakla, mantar, patlıcan, enginar, kabak, domates, pancar, bamya.

Meyveler: Portakal, greyfurt, limon, kuşburnu, böğürtlen, kızılcık, elma, armut, ayva, erik, kiraz, vişne, çilek, kavun, karpuz, üzüm, incir, nar, dut, muz, hurma, yenidünya.

Kuru yemişler: Leblebi, kestane, badem, fındık, fıstık, ceviz.

Tahıllar: Kepekli ekmek, çavdar ekmeği, bulgur, yarma.

Hayvansal besinler: Karaciğer, böbrek, yürek, yumurta, yağsız peynir, çökelek, yoğurt. Broşürde kanser riskini artıran faktörlere de yer verildi. Buna göre sigara içimi, yüksek hızda bakteri ve virüs enfeksiyonu, yüksek miktarda pestisit ve yapay kimyasallara maruz kalma, alkol tüketimi, radyasyon, yağ ve yağlı besinlerin fazla tüketimi, yetersiz posa tüketimi, olumsuz çalışma koşulları ve tuzlanmış, tütsülenmiş, dumanlanmış, ateşe çok yakın pişirilmiş besinlerin fazla tüketimi de kanser riskini artırıyor.

Bu yazı kansere iyi gelen bitkiler, kansere iyi gelen şifalı bitkiler, kansere iyi gelen yiyecekler, kansere iyi gelen sebzeler, kansere iyi gelen mantar, kansere karşı beslenme, kansere bitkisel tedavi, kansere bitkisel çözüm konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kansere ne iyi gelir,kansere iyi gelen yiyecekler,tümör icin ne yenir,kanseri yayılmasını önleyen bitkiler,kansere iyi gelen neler,kansere en iyi gelen nedir,kanserde neler yenmelidir,kanser ne iyi ge,kanser icin neiyi,kanser icin ne sebzeler iyi gelir

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.