Kan Sulanması Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

kan-sulanmasi

Bu yazımızda sizlere kanın sulanması konusunda kısa şekilde bilgiler ve kan sulandırma etkisi olan bitkileri ve yiyecekleri tanıtmak istiyorum. Bu konu sayesinde kanın su seviyesini kendiniz olması gereken bir dengeye getirebilirsiniz.

Kan sulandırıcı ilaçlar vücutta bulunan ve kanın su seviyesini ayarlamakla görevli olan K vitamininin etkisini azaltmak üzere kullanılmaktadırlar.

Bu noktada K vitaminini dengeli olarak almak büyük önem taşımaktadır. Çünkü kanın fazla pıhtılaşması damarların tıkanmasına ve kişinin ölmesine sebebiyet verebilmektedir.

Bu sebeple özellikle K Vitaminin bakımından zengin olan ürünleri düzenli ve dengeli bir tüketim sınırında tutmanız gerekecektir.

Günde 3 porsiyondan fazla içerisinde K Vitamini bulunan yemek tüketmemek sağlığınız açısından önemli bir noktadır. Ayrıca doktor tarafından verilen diyete uymak ve diyet içerisinde size kesinlikle yasaklanmış ürünlerden uzak durman büyük bir önem taşımaktadır.

Bunların dışında kanınızı sulandırması açısından bazı meyve ve sebzeler tavsiye edeceğiz sizlere. Bu ürünlerin tüketimi ile de kanınızın sulanmasını ve pıhtılaşma miktarının azalmasını sağlamaya çalışacağız.

– İlk etapta sizlere içerisinde K Vitamini olan besinlerin bir listesini sunalım. Bu sayede nelerden kaçınmanız gerekeceğini ve dengeli tüketme noktasında dikkat etmeniz gerekeceğini göstermiş olacağız.

– K Vitamini bakımından; Brokoli, Ispanak, Lahana, Brüksel Lahanası, Maydanoz, Pazı, Asma Yaprağı, Roka, Tere ve Dereotu bitkileri oldukça zenginlerdir. Bu sebeple bu ürünlerin dengeli tüketilmesinde fayda vardır.

– Oğul oyu, karabaş otu, biberiye, mentollü nane, bamya çiçeği, çoban çökerten, lavanta, fesleğen, mürver gibi bitkiler ayrı ayrı ya da birkaçı bir araya getirilerek kaynatılabilir ve bol miktarda limon suyu eklenerek aç yada tok karnına tüketilebilir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Bu yazı kan sulanması zararları hastalığı belirtileri nedir nasıl önlenir tedavisi ne iyi gelir hangi doktor bölüm bakar doğal kesin bitkisel çözüm çare konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kanın sulanmasının zararları,kan sulanması,kan neden sulanır,kanın sulanması,kan sulanması iyimidir,kan sulanması nedir,kan sulanmasının zararları,kan cok sulanirsa ne olur,kan sulanmasi neden olur,kanda sulanma

1 Comment on Kan Sulanması Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

  1. Mrb cok uzun zamandir sanki boynumdan beynime giden iki tane damardan tahzikli su gidiyomuş gibi sesler geliruir ve bunun kanin sulanmasiyla alakali oldugunu duydum bilgi verebilirmisiniz acaba

Leave a Reply

Your email address will not be published.