Kakao Yağının Faydaları Kullanımı Zararları

Sizlere bu yazımızda en sevdiğim bitkisel yağlardan biri olan kakao yağı hakkında kısa ama önemli bilgiler aktarmak istiyorum.

Kakao yağı uzun bir süre raf ömrüne sahip olan, gıda ve kozmetik sektöründe sık kullanılan bir yağ çeşididir.

Kakao yağı bilinen en kararlı yağlardan olup doğal bileşiğinde bulunan antioksidanlar sayesinde acıma ve ekşime karşıtı olup aynı zamanda uzun süre depolanabilir olma özelliği bunun yanında kadifemsi dokusu, hoş ve yumuşatıcı özelliği ile popüler bir yağdır. Kakao yağı oda sıcaklığında katı bir yağdır ve 34 dereceden sonra erimeye başlar

Yağ Bileşimi
Oleik Asit %36
Stearik Asit % 33
Palmitik Asit %26
Linoleik Asit %3
Miristik Asit % 1
Linolenik Asit % 0,5
Laurik Asit %0,5

Kakao Yağının Faydaları
Kakao yağının nemlendirici yetenekleri sayesinde geçmişten gelen deneyimlerle çatlakları önlediği bilinmesi, bu yağın hamilelikte karına ve göğüslere sürüldüğünde o bölgelerin çatlamasını engeller. Derinin çatlamaması için her gün deriye Kakao yağı ile masaj yapmak gerekir.

Kakao yağının içerisinde E vitamini bulunur. Bu sayede cildi besler, cildin nemini kaybetmesini engeller. Cildin sahip olduğu nem dengesini koruması yanında içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulunmadığından dolayı cildi tahriş etmez ve yan etkilere de neden olmaz. Özellikle güneş sonrası nemini kaybeden ve kuruyan cildin tedavisinde etkili olan kakao yağı oldukça faydalı bir yağdır.

Ayrıca, göğüs ucundaki çatlak ve yaraları yumuşatmakta ve basur şikayetlerini azaltmakta kakao yağı etkilidir.

Uyarıcı etkisi ile yorgunluğu giderir ve vücuda dinçlik verir. Kalbi kuvvetlendirir. İştah açıcıdır. Hazmı kolaylaştırır ve idrar söktürür. Bağırsak ve idrar yolu spazmlarını çözer. Böbrek hastalıklarında faydalıdır; Böbrek iltihaplarını gidermeye yardımcı olur.

Epilasyon sonrası yıpranan cildin tedavi edilmesinde de Epilasyon işleminiz bittikten sonra yeterli bir miktar kakao yağını ilgili bölgelere sürün. Yuvarlak hareketlerle masaj yaparak cildinize yedirin. Uygulama sonrası cildinizin rahatlattığını hissedeceksiniz.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

kakao-yagi-nasil-yapilir
Kakao Yağı Nasıl Yapılır

Bu yazı kakao yağının faydaları kirpiklere saça faydası kullanımı zararları yan etkileri çatlaklara saça nedir nerede satılır nelere iyi gelir ne işe yarar nerelerde kullanılır nasıl yapılır elde edilir olur kullanılır eritilir kokar bronzlaştırır saklanır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kakao yağının faydaları,kakao yağının yararlari ve zararlari,kakao yağı,kakao yağı nerede satılır,kakao yağı nedir zararları,kakao yağı ne işe yarar zararları,kakao yagi nasil yapilir,kakao yagı meme ucuna surulunce ıstah acarmı,kakao yağı faydaları ve kullanımı,cocoa yağı nedir

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.